Otevřít menu
Doprava dnes
-

Nádraží v Horšovském Týně zdobí opravená výpravní budova

Správa železnic dokončila opravu výpravní budovy v Horšovském Týně na Domažlicku. Práce ve stanici, která se nachází na regionální trati Staňkov – Poběžovice, začaly v závěru loňského roku, hotovo bylo na konci července. Stavělo se nejen uvnitř budovy, ale i v jejím bezprostředním okolí.

11:03 / 10. srpna 2022
Nádraží v Horšovském Týně zdobí opravená výpravní budovai

Foto: plzen.cz

Cestující ocení bezbariérový přístup i nový mobiliář. Práce provedla společnost RAILSTAV, hodnota díla dosahuje 9,5 milionu korun. 

Výpravní budova v Horšovském Týně se nachází v podhůří Českého lesa. Byla postavena v roce 1893 a od té doby neprošla výraznější obnovou. V rámci prací došlo k výměně všech oken a dveří, dále k opravě fasády, vnitřních prostor pro zaměstnance Správy železnic a čekárny pro cestující. Dělníci provedli výměnu střešní krytiny včetně tesařských a klempířských prvků, součástí úprav byla rovněž kompletní oprava rozvodů elektroinstalace, kanalizace, vody a topení.

Čekárna pro cestující a prostor nástupiště pod peronním přístřeškem byly osazeny novým orientačním systémem a mobiliářem v podobě laviček, odpadkových košů a stojanu na kolo. Přístup do čekárny je nově bezbariérový. 

U výpravní budovy byla provedena oprava zpevněných ploch pod přístřeškem a u vstupu na nástupiště. Dále probíhaly terénní úpravy, odstranění dřevěných přístřešků a oprava oplocení.  

V Plzeňském kraj již byly opraveny budovy na nádražích Poběžovice, Domažlice město, Plasy, Starý Plzenec, Nemilkov, Hrádek u Sušice, Železná Ruda-Alžbětín, Velké Hydčice, Hostouň, Nezvěstice, Kařízek, Staňkov, Žihle, Horažďovice, Sušice, Blovice, Kolinec, Nýrsko, Pačejov a Mladotice. Naplno běží práce ve stanicích Plzeň hl. n., Planá u Mariánských Lázní, Tachov a Přeštice.

Publikoval: Karel Geba (zdroj: TZ SŽ)

zpět na články

inzerce

nahoru