Otevřít menu
Doprava dnes
-

Nehody v červenci v číslech! Hmotné škody přesáhly 4 miliardy

V červenci zemřelo při nehodách na českých silnicích dosud 32 lidí, meziročně o 12 méně. Počet obětí za prvních sedm měsíců roku je ale ve srovnání s loňským rokem stále vyšší. Do konce července zemřelo při nehodách 256 lidí, loni bylo touto dobou 242 obětí.

14:22 / 1. srpna 2022
Nehody v červenci v číslech! Hmotné škody přesáhly 4 miliardyi

Foto: Ilustrační fotka nehody (zdroj: Portál řidiče).

Mezi červencovými oběťmi převažovali řidiči osobních aut. Zemřelo jich 14. O život přišlo také pět spolujezdců z osobních vozů a čtyři motorkáři. To je výrazně méně než v červnu, kdy motorkářů při nehodách zemřelo 14. Mezi červencovými oběťmi jsou dále tři cyklisté a tři chodci, dva řidiči nákladních vozů a jeden traktorista.

Zatím poslední dvě smrtelné nehody se staly v sobotu. U Vlkova nedaleko Veselí nad Lužnicí srazilo zřejmě hodinu až dvě po půlnoci auto muže. Jeho tělo bylo nalezeno v příkopu u silnice I/24. Jindřichohradečtí kriminalisté hledají svědky nehody. V sobotu ráno se pak v Děčíně čelně srazila dvě auta, při nehodě jeden člověk zemřel a další tři lidé utrpěli zranění.

Přes 50 tisíc nehod

Nejtragičtějším dnem v červenci bylo pondělí 4. července, kdy při nehodách zemřeli čtyři lidé. Byl mezi nimi i muž, který s traktorem vjel u Bezděkova na Klatovsku na železničním přejezdu do cesty osobnímu vlaku. Těžkým zraněním na místě podlehl. Vlak vykolejil, zranilo se devět lidí - sedm cestujících, strojvedoucí a vlakvedoucí.

Celkem se v červenci v Česku stalo 7428 dopravních nehod, zhruba o tisíc méně než loni v první polovině prázdnin. Poklesly i počty zraněných. Těžce zraněných ubylo oproti loňskému červenci o 35 na 164 a lehce zraněných o 218 na 2048. Vyšší byla letos ale hmotná škoda. Přesáhla 690 milionů korun, zatímco loni činila přibližně 545 milionů.

Od začátku roku policisté evidují 55.580 nehod. Těžce se při nich zranilo 957 lidí, lehké zranění utrpělo 12.438 účastníků silničního provozu. Hmotná škoda přesáhla čtyři miliardy. Ve všech případech je to meziroční nárůst.

 

Publikoval: Karel Geba (Zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru