Otevřít menu
Doprava dnes
-

Nova tramvajová smyčka u stanice metra Depo Hostivař začala naplno fungovat!

V Praze od soboty funguje nová smyčka, která zajišťuje přestupy na tramvaje u stanice metra Depo Hostivař. Její stavba trvala 154 dní a stála 194 milionů korun. Novinářům to dnes na místě řekli zástupci dopravního podniku (DPP) a magistrátu.

17:18 / 15. srpna 2022
Nova tramvajová smyčka u stanice metra Depo Hostivař začala naplno fungovat!i

Foto: Nova tramvajová smyčka u stanice metra Depo Hostivař (zdroj: Praha-Dolní Měcholupy).

U stanice metra by v budoucnu měla vzniknout také vlaková zastávka a parkovací dům. Smyčka je na tramvajové trati vedoucí ze Strašnic Černokosteleckou ulicí do Ústředních dílen DP. „Cestující se nově tramvají dostanou až ke konečné metra A Depo Hostivař, kde je zároveň konečná několika regionálních i městských autobusů,“ uvedl náměstek pražského primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě).

Mezi autobusy a tramvajemi nyní mohou lidé přestupovat na jednom místě, stanice metra je vzdálená několik desítek metrů. Tramvajová linka číslo sedm ve tříkolejné smyčce končí a linka 16 ji projíždí a pokračuje do zastávky Ústřední dílny DP. V budoucnu by měla smyčka sloužit i pro plánovanou trať do Štěrbohol. „To je záměr v dlouhém horizontu,“ upřesnil Scheinherr.

Parkovací dům pro 649 aut by se měl začít stavět za 2 – 3 roky

V místě ještě přibude 41 stromů, které budou vysázeny po prázdninách, aby je neponičily vysoké teploty. Více než 2 000 keřů již vysazeno bylo, DPP na místě nechal umístit i čmelín pro čmeláky a takzvaný hmyzí hotel.

Scheinherr dodal, že plánovaná železniční zastávka Depo Hostivař by měla být uvedena do provozu v roce 2024 poté, co začnou fungovat dvě připravované městské železniční linky. P+R parkovací dům pro 649 aut by se pak podle náměstka mohl začít stavět za dva nebo tři roky. Vznikne na nynějším povrchovém parkovišti.

Loni v září DPP dokončil stavbu tramvajové smyčky na Zahradním Městě, která má pomoci zvládnout vyšší počet cestujících daný loňským spuštěním nové vlakové zastávky. Podnik nedávno zahájil stavbu tramvajových tratí z Divoké Šárky na sídliště Dědina a z Modřan do Libuše. Loni podnik dokončil prodloužení kolejí z Pražského povstání na Pankrác a letos v dubnu začala fungovat nová trať z Barrandova do Holyně, kterou DPP plánuje v blízké době protáhnout až do Slivence. V srpnu chce město začít také s budováním mostu mezi Dvorci a Zlíchovem, který bude určen pro tramvaje, pěší a cyklisty.

 

Publikoval: Filip Červinka (Zdroj: ČTK)

Nova tramvajová smyčka u stanice metra Depo Hostivař začala naplno fungovat! Foto: Nova tramvajová smyčka u stanice metra Depo Hostivař (zdroj: Praha-Dolní Měcholupy).. Nova tramvajová smyčka u stanice metra Depo Hostivař začala naplno fungovat! Foto: Nova tramvajová smyčka u stanice metra Depo Hostivař (zdroj: Praha-Dolní Měcholupy)..
zpět na články

inzerce

nahoru