Otevřít menu
Doprava dnes
-

Nový dopravce pro Ústecký kraj! Autobusy Umbrella vstoupí do hry dříve

Ústecký kraj uzavřel smlouvy se dvěma novými dopravci Umbrella Coach & Buses, a. s., a Umbrella City Lines, a. s., na zajištění dopravní obslužnosti v oblastech Chomutovsko, Mostecká pánev a Kadaň – Žatec po dobu deseti let. 

16:57 / 28. ledna 2022
Nový dopravce pro Ústecký kraj! Autobusy Umbrella vstoupí do hry dřívei

Foto: Ilustrační obrázek (umbrellaholiday.com)

Rada kraje rozhodla, že předpokládaný začátek provozu od ledna 2023 se na žádost dopravce o měsíc urychlý a zahájí se tedy již 1. prosince letošního roku.

Umbrella zvítězila s cenovými nabídkami 35,92 Kč/km na Chomutovsku, 35,88 Kč/km na Mostecku a 32,94 Kč/km v oblasti Kadaň - Žatec. Celková cena kontraktů na desetileté období tedy činí 1,3 miliardy korun za předpokládaný objem 3,8 milionu odjetých kilometrů za rok.

Celkem bude nasazeno 44 nových nízkopodlažních autobusů, pravděpodobně se bude jednat o Setry, a to v délkách 12 metrů a 10,8 metrů.  Díky plošině pro invalidní vozík mohou cestovat i cestující se zdravotním postižením. „Samozřejmostí je klimatizace, lepší komfort cestujícím zajistí USB nabíječky, informační panely, vnitřní kamerový systém a možnost nákupu jízdenky platební kartou,“ upřesnil radní Ústeckého kraje pro dopravu Marek Hrabáč. Autobusy budou v zelené barvě, typické pro příměstské autobusy spadající do integrovaného dopravního systému Doprava Ústeckého kraje.

Ke změnám dojde také v provozu, některé linky se sloučí nebo přečíslují. Dojde také k posílení některých spojů, a to zejména do průmyslové zóny Triangle.

 

Autor: Bc. Filip Červinka (Zdroj: TZ Ústecký kraj)

zpět na články

inzerce

nahoru