Otevřít menu
Doprava dnes
-

Obchvat Klatov už je z půlky hotový

Po Plzeňské ulici v Klatovech projede denně více než šest tisíc vozidel. Včetně těžkých kamionů. To je na bránu Šumavy příliš mnoho. Zhruba za rok a půl se to změní. Stavba obchvatu Klatov je už v polovině.

7:03 / 31. července 2023
Obchvat Klatov už je z půlky hotovýi

Foto: Ilustrační foto. Zdroj: ŘSD.

Stavba je skutečně v pokročilém stadiu

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD ČR, k tématu řekl: „Ta stavba je skutečně v pokročilém stadiu, v několikáté etapě.“

„Stavba je dlouhá zhruba 7,5 kilometru. V současné chvíli máme utraceno zhruba 50 procent finančních nákladů. To znamená, že jsme někde přes půl miliardy čerpání finančních prostředků. Máme rozestavěných devět mostů. V současné chvíli se nacházíme u mostu 201, je to jeden z největších mostů, který se na trase nachází. Stavba křižuje celkem dvě komunikace. Po cestě jednu komunikaci první třídy, komunikace I/22 úrovňově okružní křižovatkou a jednu komunikaci druhé třídy, to je komunikace II/186 a je rovněž křížena úrovňově okružní křižovatkou,“ zmínil Miroslav Blabol, ředitel ŘSD Plzeňského kraje.

 „Jde o pětipólový most. Aktuálně probíhá vázání výztuže nosné konstrukce, nebo respektive první etapy nosné konstrukce a důležité je zmínit, že práce probíhají za plného provozu na elektrizované trati železná Ruda, Klatovy, Plzeň,“ o stavbě řekl Mikoláš Horník, stavbyvedoucí společnosti Silnice group, a pokračoval: „Proběhne betonáž první etapy nosné konstrukce a následně její předepnutí. Bude následovat vázání výztuže a betonáž druhé etapy nosné konstrukce. Jejich následné předepnutí a následně spojité předepnutí celé nosné konstrukce.“

Je dodržován jak finanční, tak časový harmonogram

„Je dodržován jak finanční, tak časový harmonogram, tak bychom v listopadu roku 2024 tu stavbu chtěli zprovoznit a potom v květnu roku 2025 zcela dokončit,“ je rád Miroslav Blabol. Podle zhotovitele je stavba ve své polovině, ať už, co se týče rozpracovanosti mostních objektů, tak i zemních prací. Výhodou je, že stavba nijak neomezuje dopravu v Klatovech. Staví se doslova a do písmene na zelené louce. Po dokončení obchvatu se Plzeňské ulici v Klatovech citelně uleví. Sníží se doprava a město by chtělo ulici převzít od státu a upravit ji podle svých potřeb. Ta možnost tady je.

Publikoval: Richard Mrkvička (Zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru