Otevřít menu
Doprava dnes
-

Od poloviny června budou Svitavsko a Orlickoústecko obsluhovat noví autobusoví dopravci!

Zhruba od poloviny června budou obsluhovat část regionu Orlickoústecka a Svitavska jiní autobusoví dopravci. Jízdní řády budou mírně obměněné, velké změny ale cestující nečekají. Vozy by jim ale měly nabídnout větší komfort.

7:54 / 5. června 2022
Od poloviny června budou Svitavsko a Orlickoústecko obsluhovat noví autobusoví dopravci!i

Foto: Sdružení firem BusLine a BL14 bude provozovat dopravu v regionu Lanškrouna, Ústí nad Orlicí, Litomyšle a Jevíčka. (Zdroj fotky: forbes.cz)

Sdružení firem BusLine a BL14 bude provozovat dopravu v regionu Lanškrouna, Ústí nad Orlicí, Litomyšle a Jevíčka. Firmy patří do skupiny BusLine. Nahrazují dopravce ČSAD ústí nad Orlicí, kterému končí smlouva s hejtmanstvím. „Věříme, že přechod na nové dopravce bude co možná nejvíce hladký. K určitým porodním bolestem však může dojít. Jízdní řády doznají drobných úprav, na to jsou ale cestující zvyklí,“ uvedl náměstek hejtmana Pardubického kraje Michal Kortyš. Připomínky mohou cestující posílat městským úřadům.

Společnost BusLine pak připravuje na sobotu 11. června akci k zahájení provozu autobusové dopravy v Pardubickém kraji. Místem konání bude Lanškroun. Součástí programu bude prezentace historických i moderních autobusů, křest nových linek a soutěže pro děti. Pardubický kraj loni vybral dopravce v tendru na druhý pokus. První soutěž, v níž uspěli autodopravci Arriva Východní Čechy a ČSAD Ústí nad Orlicí, antimonopolní úřad zrušil kvůli nastaveným podmínkám. Soutěž podle něj omezila okruh potenciálních zájemců.

Hodnota zakázky je 6,745 miliardy korun 


Další regiony, jako je Přeloučsko, bude zajišťovat společnost Umbrella Coach & Buses, Poličsko obslouží společnost ZDAR. Na Chrudimsku bude nadále jezdit Arriva autobusy, dříve Arriva Východní Čechy, Holicko zajistí firma Car-Tour. Námitky jedné z neúspěšných společností proti druhé soutěži úřad zamítl.

Noví dopravci mají smlouvu s krajem na deset let, hodnota zakázky je 6,745 miliardy korun. Nástup nových autobusových dopravců kraj plánoval na prosinec loňského roku, kvůli čekání na verdikt antimonopolního úřadu s nimi ale smlouvy nepodepsal včas.

Všichni vybraní dopravci zahájí provoz ve stejném termínu, tedy v neděli 12. června. Změna autobusových dopravců by ale neměla pro cestující přinést žádné zásadní změny. Vozy budou podle smluv klimatizované a nízkopodlažní, což usnadní cestování seniorům, tělesně postiženým i maminkám s kočárky. K dispozici by mělo být wi-fi a USB nabíjení.

 

Publikoval: Filip Červinka (Zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru