Otevřít menu
Doprava dnes
-

Olomoucký kraj má plán na zimní údržbu silnic. Z jejího rozsahu neslevil

Správa silnic Olomouckého kraje představila plán údržby na zimní sezónu. Sypače a pluhy budou opět obsluhovat tisíce kilometrů krajských cest s výjimkou většiny vozovek první třídy, které spadají do kompetence ŘSD.

7:58 / 3. listopadu 2021
Olomoucký kraj má plán na zimní údržbu silnic. Z jejího rozsahu neslevil

„Krajští silničáři se musí postarat zhruba o 2 900 kilometrů silnic, které spadají do majetku Olomouckého kraje. Přibližně dvě třetiny ošetřují chemicky, zbytek posypem,“ uvedl Michal Zácha, náměstek Olomouckého kraje pro oblast dopravy.

Zimní údržba se nebude provádět pouze na sto devadesáti kilometrech silnic nižších tříd. Z rozsahu údržby ale hejtmanství neslevilo – jde totiž o stejnou kilometráž jako v minulých letech. Mezi neudržované cesty spadají pouze vozovky málo využívané a ty, které vedou do míst, kam současně směřují jiné silnice.

„V případě opravdu kruté zimy může správa silnic nasadit i speciální sněhovou frézu. Věřím ale, že letošní zima bude průměrná, protože ta loňská trvala déle, což se samozřejmě negativně promítlo do nákladů na zimní údržbu,“ dodal náměstek Zácha.

Autor: Jakub Cimburek (zdroj + foto: olkraj.cz)

zpět na články

inzerce

nahoru