Otevřít menu
Doprava dnes
-

Opravené zastávky u Univerzity Pardubice budou mít větší přístřešky

Pardubická radnice včera zahájila stavbu menšího autobusového terminálu u Univerzity Pardubice. Zastavovat zde budou vozy MHD i meziměstské autobusy. Stávající zázemí zastávek už modernizaci potřebovalo, uvedlo krajské město v tiskové zprávě.

9:42 / 2. června 2022
Opravené zastávky u Univerzity Pardubice budou mít větší přístřeškyi

Foto: Vizualizace nového terminálu MHD u pardubické Univerzity (Zdroj fotky: statutární město Pardubice).

Náměstek primátora města Pardubic Jan Nadrchal uvedl, že by terminál Univerzita měl být hotov do února příštího roku. Cena se pohybuje kolem 26 milionů korun. 70 % financování půjde z evropské dotace. „Linkové a dálkové autobusy nebudou po dobu výstavby stát u Univerzity, ale v obou směrech na zastávkách MHD Stavařov, tedy o kousek blíže k centru Pardubic,“ řekl náměstek primátora Jan Nadrchal (ANO).

Přestavby se dočkají obě protilehlé zastávky, které jsou hodně využívané. Přilehlé sídliště má 20.000 obyvatel, ve škole pracují a studují tisíce lidí. Dosavadní přístřešky byly malé, a když pršelo nebo sněžilo, často se pod ně všichni čekající na autobus nevešli.

Nejen nové chodníky, ale i osvětlený podchod


Stavební firma zastřeší prostor v celé délce autobusových zálivů. Na zastávkách položí nové chodníky, na straně blíže k sídlišti vznikne cyklostezka. Podchod pod Hradeckou ulicí bude osvětlený a na zastávkách budou nové lavičky, koše a stojany na kola.

V evropských projektech aglomerace Pardubicka byly tři terminály. Jeden postavila Přelouč, druhý terminál pro linkové autobusy město Pardubice začalo stavět v březnu u vlakového nádraží. Terminál Jih pro MHD u sídliště Dukla radnice nestihla pro současné dotační období připravit, proto zahrnula do dotačně podpořených projektů terminál u Univerzity, který je menší rozsahem i náklady.

 

Publikoval: Dagmar Lánská (Zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru