Otevřít menu
Doprava dnes
-

Opravy za více než 60 milionů korun? Na ty se chystají Ostravské komunikace

Společnost Ostravské komunikace, která se v Ostravě stará o silnice druhé a třetí třídy a místní komunikace, letos chystá opravy za více než 60 milionů korun. 

8:06 / 11. března 2022
Opravy za více než 60 milionů korun? Na ty se chystají Ostravské komunikace i

Foto: nase-mesto.cz

Přes 30 milionů korun bude stát rekonstrukce lávky přes Českobratrskou ulici u stadionu Bazaly ve Slezské Ostravě, která začne v dubnu. ČTK to včera sdělila mluvčí společnosti Eva Kijonková.

Úpravy lávky nad Bazaly budou rozsáhlé a potrvají do listopadu. Souvisejí hlavně se zatékáním do mostní konstrukce. "Musíme ale opravit i poškozená přístupová schodiště a rampy. Bude se měnit téměř vše - od izolace, přes povrchy až po římsy a zábradlí. Současně dojde i na příjemné estetické novinky. Lávka dostane lavičky, truhlíky na zeleň a výhledové okno ve směru na stadion Bazaly," uvedl výrobní náměstek Ostravských komunikací Petr Uhlíř.

Ve Slezské Ostravě se od dubna se bude opravovat i ulice Na Baranovci, která je v havarijním stavu. Podnik tam ofrézuje vozovku a vyspraví takzvaná neúnosná místa, spáry a trhliny. „Komunikaci pak dodá nový povrch a ohraničí ji žulovými obrubníky, které budou nejen lemovat chodník, ale také odvádět srážkové vody. Stavba bude navíc koordinována s opravou plynového potrubí, veřejného osvětlení a výstavbou chodníku,“ uvedla Kijonková. Oprava potrvá do července a přijde na 14 milionů korun.

V havarijním stavu je také ulice Na Rovince v průmyslové zóně v Ostravě-Hrabové, která se bude opravovat od června zřejmě do října. Místopředseda představenstva Ostravských komunikací Miloš Novák uvedl, že oprava přijde na zhruba 20 milionů korun a bude tak druhou největší letošní akcí. „Jedná se o dopravně velmi zatíženou komunikaci. Teď jsou na ní četné hrby, trhliny, povrch je silně opotřebovaný. Oprava bude spočívat hlavně v odstranění živičných vrstev, odtěžení nevhodného podkladního zásypu a jeho nahrazení. Součástí bude také oprava autobusových zálivů,“ uvedla Kijonková.

 

Publikoval: Bc. Filip Červinka (Zdroj: Správa železnic)

zpět na články

inzerce

nahoru