Otevřít menu
Doprava dnes
-

Pardubické letiště by se mělo více zaměřit na cargo, po kterém je velká poptávka

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil 26. října Letiště Pardubice, kde jednal s ředitelem společnosti East Bohemian Airport Ivanem Čechem. O čem jednali? To se dozvíte v článku.

18:58 / 28. října 2021
Pardubické letiště by se mělo více zaměřit na cargo, po kterém je velká poptávkai

Foto: Letiště Pardubice

Řeč byla nejen o stávající situaci na letišti a jeho dalším rozvoji, ale také obecně o letecké dopravě ovlivněné koronavirovou pandemií. Pardubické letiště v roce 2020 odbavilo 34 238 cestujících. Vrcholem byl rok 2013, kdy letištěm prošlo přes 184 tisíc cestujících. „Aktuální počet odbavených cestujících je samozřejmě výrazně ovlivněn koronavirovou pandemií, předtím jsme řešili politickou situaci na Ukrajině a vztahy s Ruskem. To ukazuje, jak je osobní přeprava náchylná na celou řadu vnějších vlivů. Proto dlouhodobě, de facto od svého nástupu, upozorňuji na nutnost zaměřit se na cargo nebo také na oblast general aviation. Avšak i cargo bylo vzhledem k omezení osobní dopravy dotčeno, protože se často náklad přikládal na běžné linky, které nyní nejsou. Proto je cargo dražší a je po něm větší poptávka,“ řekl hejtman Martin Netolický. 

Wizz Air by měl z Pardubic odbavit 12 letů týdně!


Martin Netolický hovořil s ředitelem Čechem také o dalším rozvoji celého areálu včetně potenciálního rozšíření ploch pro stání letadel, vybudování hangárů pro opravárenství či zlepšení dopravního napojení areálu a vybudování záchytného parkoviště u hlavní silnice směrem do centra města. 

Jednání se zaobíralo mimo jiné i dalším rozvojem pravidelných linek. „Společnost Wizz Air bude od června příštího roku kromě Kyjeva a Lvova také do dalších ukrajinských destinacích v Oděse a Charkově, a to dvakrát týdně. Celkově by tak měl Wizz Air z Pardubic odbavit 12 letů týdně. K tomu bude pokračovat spolupráce se společností Ryanair na lety do španělského Alicante,“ řekl hejtman. 

 

Autor: Bc. Jakub Cimburek (zdroj TZ Letiště Pardubice)

Pardubické letiště by se mělo více zaměřit na cargo, po kterém je velká poptávka Foto: Michal Král (Denik.cz).
zpět na články

inzerce

nahoru