Otevřít menu
Doprava dnes
-

Parkovací dům Eliška by se mohl v Nymburce stavět za tři roky

Dvoupodlažní parkovací dům v Nymburce, díky kterému se má počet parkovacích míst v centru města zdvojnásobit téměř až na 200, by se mohl stavět za tři až čtyři roky. Architekt města se začal znovu zabývat studií z roku 2020. Město muselo s plány vyčkat kvůli dalším stavbám v blízkosti domu.

10:49 / 18. května 2022
Parkovací dům Eliška by se mohl v Nymburce stavět za tři rokyi

Foto: Ilustrační fotka z parkování v Nymburce (zdroj: ctidoma.cz).

Nový parkovací dům by měl být částečně pod úrovní terénu. Nejpozději v roce 2023 by měla pro parkovací dům Eliška vzniknout projektová dokumentace. Novinářům to sdělila mluvčí města Olga Vendlová.

Stavba parkovacího domu nedaleko Labe musela podle starosty Tomáše Macha (Nymburk s klidem) počkat, aby architektonicky zapadala k dalším dvěma stavbám v blízkém okolí. „Čekali jsme na dokončení lávky přes Labe a z druhé strany budeme ještě letos soutěžit terasy Eliška, teprve pak můžeme v projektu parkovacího domu dělat další kroky,“ doplnil. Samotnou stavbu odhaduje na dva až tři roky. 

Dvoupodlažní parkovací dům bude bezbariérový


Náklady na stavbu město zatím odhadovat nechce. „Vzhledem k tomu, že jsme ve fázi studie vypracované před dvěma lety, odhad by nebyl aktuální,“ uvedla Vendlová. „Bezbariérový dvoupodlažní parkovací dům bude situován v severní části stávajícího parkoviště, na kterém je 95 míst. Projekt počítá s přesunutím a modernizací veřejných toalet. Po celkové revitalizaci prostoru pak pod Eliškou zaparkuje celkem 197 vozidel,“ uvedl Mach. 

Studie počítá s dostatkem zeleně a s hospodařením s dešťovou vodou, umístění stavby by nemělo narušovat současné panorama. Architektonická studie pracuje také s možností zbudování malé okružní křižovatky namísto křižovatky mezi mostem a náměstím v Kolínské ulici.

 

Publikoval: Mgr. Petr Dejnožka (Zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru