Otevřít menu
Doprava dnes
-

Policie bude dnes na 950 místech měřit rychlost aut

Policisté budou dnes na zhruba 950 místech po celé republice kontrolovat, jestli řidiči dodržují povolenou rychlost. Bezpečnostní akce s názvem Speed Marathon se koná v Česku posedmé a stejně jako v předchozích letech místa, kde se bude rychlost na silnicích měřit, vybírala spolu s policií veřejnost. Při loňské akci hlídky zkontrolovaly téměř 6000 řidičů a zjistily 2747 přestupků.

12:34 / 24. března 2022
Policie bude dnes na 950 místech měřit rychlost aut

Akce má podle policie především pomoci snížit dopravní nehodovost a zvýšit bezpečnost a plynulost na pozemních komunikacích. "I z tohoto důvodu o akci předem informujeme. Cílem není odhalit co nejvíce přestupků, ale upozornit na rizika, která s sebou nedodržování rychlosti přináší a má za následek každoročně tisíce dopravních nehod a desítky zmařených lidských životů," uvedla na webu mluvčí policejního prezidia Hana Rubášová.

Letos lidé podle ní nejčastěji hlasovali pro měření rychlosti v obcích Nymburk, Ústí nad Orlicí, Dolní Dobrouč na Orlickoústecku, Budiměřice a Netřebice na Nymbursku a Kopidlno na Jičínsku.

Právě nepřiměřená rychlost patří spolu s nesprávným způsobem jízdy k nejčastějším příčinám nehod. Loni byl nesprávný způsob jízdy podle policie důvodem 67 procent havárií, při nichž zemřelo 165 lidí. Nepřiměřená rychlost se sice podílela na menším počtu nehod, jejich následky byly ale tragičtější, vyžádaly si 174 obětí, uvádí policisté ve svých statistikách.

Publikoval: Karel Geba (zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru