Otevřít menu
Doprava dnes
-

Postupující práce na stavbě jihovýchodního obchvatu Jihlavy si vyžádají dopravní uzavírky

Na stavbě jihovýchodního obchvatu Jihlavy, jejímž investorem je Kraj Vysočina, aktuálně probíhají zemní práce, skrývka ornice a dokončeno bylo vynucené kácení dřevin. Během několika dní začne vrtání pilot pro přemostění údolí říčky Jihlávky. Připraveno je zahájení prací na budoucích okružních křižovatkách na začátku a konci úseku.

18:57 / 10. dubna 2023
Postupující práce na stavbě jihovýchodního obchvatu Jihlavy si vyžádají dopravní uzavírkyi

Foto: Ilustrační foto. Zdroj: Kraj Vysočina.

První z dopravních omezení začlo platit ve čtvrtek 6. dubna, kdy musí být úplně uzavřena v trase Jihlava – Třebíč první odbočka na vedlejší silnici III/4051 směr Studénky, Puklice. Objízdné trasy využijí sjezd na nejbližší odbočku na Puklice ze silnice II/405 vzdálené zhruba tři kilometry, tedy na silnici III/4053 přes Příseku - Puklice. Tu využijí i autobusoví dopravci. Během května bude následovat i uzavření křižovatky silnice II/523 (ulice Znojemská) a silnice I/38 u zahrádkářské kolonie V Ráji. Objízdné trasy budou přehledně značeny. Obě dopravní uzavírky budou trvat celou stavební sezonu.

Stavba jihovýchodního obchvatu Jihlavy, části JIH, začala 1. prosince 2022. Zakázku za 575 milionů korun realizuje pro Kraj Vysočina společnost MI Roads v konsorciu s IMOS Brno a BES. Kraj Vysočina má na projekt II/602 Jihlava – JV obchvat přislíbenou evropskou dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu ve výši 307 milionů korun. Část JIH by měla být zprovozněna do začátku listopadu 2024.

Publikoval: Karel Geba (Zdroj: Kraj Vysočina)

zpět na články

inzerce

nahoru