Otevřít menu
Doprava dnes
-

Při nočních kontrolách MHD v Ostravě bylo vyloučeno 13 procent cestujících

Během noční kontrolní akce Dopravního podniku Ostrava (DPO) vyloučili kontroloři z přepravy 185 cestujících, tedy zhruba 13 procent z kontrolovaných pasažérů. Nejčastějším prohřeškem byla cesta bez platné jízdenky nebo si museli vystoupit cestující pod vlivem alkoholu.

14:38 / 9. dubna 2022
Při nočních kontrolách MHD v Ostravě bylo vyloučeno 13 procent cestujícíchi

Foto: DPO

Do bezpečnostní akce se kromě asistentů přepravy zapojili také městští policisté. Společně zkontrolovali 1439 cestujících v 50 spojích. "Noční akce probíhala na tramvajových linkách v oblasti Ostrava - centrum. Nejčastějším důvodem pro vyloučení z přepravy byla jízda bez platné jízdenky. V osmi případech šlo o vyloučení cestujícího pod vlivem alkoholu," uvedla Šnoblová.

Bezpečnostní akce začala ve 20:00 a 11 asistentů a 12 strážníků rozdělených do tří skupin cestující kontrolovali do dnešních 2:00. Kontroloři jezdili mezi zastávkami Důl Jindřich - Hranečník – Karolina – Hulváky a DOV.

"Od poslední noční bezpečnostní akce v takovém rozsahu uběhly jen tři týdny, i přesto jsme se rozhodli uspořádat další. Tvrzení, že bezpečnost našich cestujících je pro nás v Dopravním podniku Ostrava na prvním místě, není jen frází. Aktivně na jejím zajištění pracujeme,“ uvedl generální ředitel a předseda představenstva DPO Daniel Morys. Naposledy se obdobná akce uskutečnila z noci na 19. března a výsledek byl podobný. Tehdy asistenti se strážníky zkontrolovali 1049 lidí a z přepravy bylo vyloučeno 160, zhruba 15 procent.

V DPO je více než pět desítek asistentů přepravy. V ostravské MHD fungují téměř pět let. Pomáhají nastupovat a vystupovat handicapovaným cestujícím a matkám s kočárky, poskytují informace cestujícím a s městskou policií dohlížejí na dodržování přepravních podmínek.

Publikovala: Dagmar Lánská (zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru