Otevřít menu
Doprava dnes
-

Příprava chodníku v Hrachovci běží naplno! Náklady přesáhnou 40 milionů

Významné investice uplynulých let, ale také plánované projekty a podněty k řešení byly obsahem diskuze mezi vedením města Valašské Meziříčí a obyvateli místní části Hrachovec.

19:12 / 26. listopadu 2021
Příprava chodníku v Hrachovci běží naplno! Náklady přesáhnou 40 milionůi

Foto: ilustrační obrázek

Valašskomeziříčská radnice investuje každoročně stovky tisíc až miliony korun do rozvoje svých městských částí. Výjimkou není ani Hrachovec s cirka tisícovkou obyvatel. Zde jsme za posledních sedm let investovali bezmála 30 milionů korun. Jednoznačně nejvýznamnějším projektem byla loňská výstavba šaten SK Hrachovec a přilehlého parkoviště s náklady přes 13 milionů korun. Podařilo se zde tak vytvořit moderní zázemí nejen pro pořádání mistrovských fotbalových utkání, ale také pro další sportovce, řekl starosta Robert Stržínek. 

Město aktuálně pracuje také na přípravě chodníku od tzv. esíčka po točnu. „Vzhledem k tomu, že zde mluvíme o nákladech přesahujících 40 milionů korun, bude stavba rozdělena do tří etap. Pokud půjde vše podle plánu a získáme dotaci, s výstavbou první etapy bychom mohli začít v roce 2023,“ navázal starosta Stržínek. 

Občané požádali vedení města také o opravu cesty na horním konci. Zde na jaře příštího roku opraví společnost VaK Vsetín a.s. vodovod a následovat bude oprava povrchů. Za osadní výbor jsme také nechali zpracovat projekt revitalizace plochy před kulturním domem – vchod do staré hospody. Vznikne zde klidová zóna s lavičkami, herními prvky pro děti a novými stromy, představil další plány Radek Vaigl, předseda osadního výboru Hrachovec. „Členové osadního výboru jsou velmi aktivní a pravidelně s námi komunikují potřeby obyvatel Hrachovce. Odvádějí opravdu dobrou práci a my jsme za tuto zpětnou vazbu moc rádi,“ doplnila místostarostka Zdislava Odstrčilová.

 

Autor: Jakub Cimburek (Zdroj: TZ města Valašské Meziříčí)

zpět na články

inzerce

nahoru