Otevřít menu
Doprava dnes
-

V přístavu Khalifa vznikne nový terminál, pomůže celému světu

 Skupina AD Ports a skupina CMA CGM oznámily dohodu o investici 570 milionů AED do nového terminálu v přístavu Khalifa. Na základě koncesní smlouvy na 35 let bude moderní terminál otevřen v roce 2024 s počáteční kapacitou 1,8 milionu TEU Přístav Chalífa se stává regionálním centrem pro tři ze čtyř největších světových přepravních společností.

14:12 / 13. září 2021
V přístavu Khalifa vznikne nový terminál, pomůže celému světu

Skupina AD Ports, přední zprostředkovatel logistiky, průmyslu a obchodu v regionu, a francouzská společnost CMA CGM Group, světový lídr v oblasti námořní dopravy a logistiky, oznámily podpis koncesní smlouvy na 35 let.

Nový terminál se začne stavět v roce 2021 a jeho oficiální uvedení do provozu je plánováno na rok 2024, přičemž v první fázi bude délka přístaviště 800 metrů a odhadovaná roční kapacita 1,8 milionu TEU. Skupina AD Ports Group bude zodpovědná za rozvoj široké škály podpůrných námořních prací a infrastruktury. To zahrnuje celkem až 1 200 metrů nábřežní zdi, 3 800 metrů dlouhý vlnolam, plně vybudovanou železnici a loděnice o výměře 700 000 metrů čtverečních.

Terminál poskytne společnosti CMA CGM nový regionální uzel a umožní skupině rozvíjet nabídku služeb mezi Abú Zabí a jižní Asií, západní Asií, východní Afrikou, Evropou a Středomořím, jakož i Blízkým východem a indickým subkontinentem.

Touto významnou investicí skupina CMA CGM pokračuje ve své strategii globální expanze jako přední provozovatel přístavních terminálů. Skupina v současné době provozuje 49 terminálů ve 27 zemích prostřednictvím svých dceřiných společností CMA Terminals a Terminal Link.

Skupina CMA CGM je třetí ze čtyř největších světových přepravních společností, která spojila své síly s předním zprostředkovatelem obchodu, logistiky a průmyslu v Abú Dhabí. Tato dohoda potvrzuje postavení přístavu Chalífa jako jednoho z mála velkých přístavů na světě, který je uzlem pro tři z nejvýznamnějších světových námořních linek a zároveň je důležitou součástí globálního námořního obchodu spojujícího východní a západní trhy.

Geografická poloha Spojených arabských emirátů a Abú Zabí v centru mezinárodních obchodních tras umožňuje skupině CMA CGM realizovat strategické rozvojové plány, posilovat svou pozici v Perském zálivu a poskytovat nejlepší služby, aby uspokojila potřeby svých zákazníků. Skupina CMA CGM působí ve Spojených arabských emirátech již 15 let a v 10 pobočkách zaměstnává přibližně 450 lidí, kteří poskytují zákazníkům nejlepší řešení v oblasti námořních a logistických služeb. Skupina spojuje Spojené arabské emiráty se světem 13 linkami týdně do 9 přístavů.

H.E. Falah Mohammed Al Ahbabi, předseda představenstva skupiny AD Ports, uvedl: „Jedním z klíčových faktorů, které významně přispěly k hospodářskému růstu Abú Zabí a Spojených arabských emirátů, je naše stabilní ekonomické prostředí, které je připravené na příliv zahraničních investic. Spolu s konkurenceschopnými iniciativami v oblasti volných zón a podnikatelských aktivit, které zahraničním podnikům pomáhají snadno se v zemi usadit, se SAE staly klíčovou investiční destinací pro mnoho předních světových hráčů, kteří se snaží rozšířit svou působnost na Blízkém východě.

„Tato přelomová dohoda se skupinou CMA CGM je ukázkovým příkladem tohoto trvalého úsilí, které výrazně urychlí obchod a rozvoj průmyslu ve Spojených arabských emirátech i mimo ně.“

„Očekáváme, že kromě zvýšení objemu obchodu v našem přístavu a zvýšení hospodářského rozvoje SAE bude kapacita zařízení a přidané obchodní spojení s dalšími významnými přístavními destinacemi stimulovat investice do místních podniků a našich průmyslových zón, urychlí rozvoj klíčových odvětví, včetně výroby a logistiky, a zvýší poptávku po pracovní síle.“

Kapitán Mohamed Juma Al Shamisi, generální ředitel skupiny AD Ports Group, řekl: „Přístavba nového kontejnerového terminálu v přístavu Chalífa, který bude spravovat společný podnik vytvořený ve spolupráci se společností CMA Terminals, otevírá novou kapitolu v úsilí naší organizace stát se klíčovým zprostředkovatelem globálního obchodu a zvyšuje postavení Abú Zabí jako regionálního i mezinárodního centra námořního obchodu.

„Díky příchodu další přední světové lodní společnosti se přístav Chalífa stane centrem pro tři ze čtyř největších světových lodních dopravců. Toto doplnění vytváří příležitosti k otevření obchodních cest na nové trhy v Evropě, Africe, západní Asii a jižní Asii. Očekáváme, že přítomnost lodního terminálu, který bude přímo napojen na připravovaný železniční terminál přístavu Chalífa a bude využívat jeho služeb, urychlí import a export a zároveň povzbudí zákazníky skupiny CMA CGM k tomu, aby zvážili založení pobočky v Abú Zabí.“

Rodolphe Saadé, předseda představenstva a generální ředitel skupiny CMA CGM, řekl: „Ambiciózní projekt, který dnes v Abú Zabí zahajujeme, představuje důležitý milník v rozvojové strategii společnosti CMA CGM v regionu. Tento nejmodernější terminál přispěje k posílení pozice přístavu Chalífa jako předního světového přepravního centra a k posílení ekonomiky regionu, neboť urychlí obchodní toky do Abú Zabí a z něj. Umožní také naší skupině rozšířit přepravní a logistickou síť v regionu, kde vidíme velký růstový potenciál.“

zpět na články

inzerce

nahoru