Otevřít menu
Doprava dnes
-

Projekty OPD2 zlepšily dopravní situaci v aglomeracích a zvýšily atraktivitu veřejné dopravy

Projekty OPD2 přinesly řadu pozitivních aspektů do fungování dopravy v aglomeracích. Mezi ty nejpodstatnější patří úspory času při využívání různých druhů dopravy, zlepšení dopravní situace v aglomeraci a zvýšení atraktivity veřejné dopravy.

17:32 / 25. května 2023
Projekty OPD2 zlepšily dopravní situaci v aglomeracích a zvýšily atraktivitu veřejné dopravyi

Foto: Ilustrační foto. Zdroj: OPD.

Příklady výsledků hodnocených projektů ve vybraných aglomeracích:

  • Roční časová úspora ze všech hodnocených projektů téměř 15 mil. hodin cestovního času.
  • Prokazatelný přesun cestujících z individuální automobilové dopravy na nových trolejbusových tratích v Jihlavě a Hradci Králové. 
  • Nárůst cestujících v osobních a rychlíkových spojích na železniční trati Plzeň – Rokycany o více než 30%.
  • Projekty ITS posílily bezpečnost na silnicích v Olomoucké aglomeraci, Hradecko-pardubické aglomeraci a v Brněnské metropolitní oblasti.

Hodnocené projekty obecně přispívají k většímu využívání železnice a městské hromadné dopravy v aglomeracích. Dosahují toho jednak úsporou cestovního času cestujících, tak i snižováním bariér při nástupu a výstupu, zlepšováním přestupních vazeb a informačních systémů.

Přínosy projektů OPD u vybraných aglomerací formou letáku k zobrazení zde.

Na webových stránkách OPD2 v sekci Studie a analýzy je zveřejněna kompletní Závěrečná zpráva z „Hodnocení vlivu Operačního programu Doprava 2014–2020 na rozvoj vybraných aglomerací“, včetně Manažerského shrnutí, powerpointové prezentace pro odbornou veřejnost, letáků a tabulky závěrů a doporučení.

Publikoval: Richard Mrkvička (Zdroj: OPD)

Projekty OPD2 zlepšily dopravní situaci v aglomeracích a zvýšily atraktivitu veřejné dopravy Foto: Ilustrační foto. Zdroj: OPD.. Projekty OPD2 zlepšily dopravní situaci v aglomeracích a zvýšily atraktivitu veřejné dopravy Foto: Ilustrační foto. Zdroj: OPD..
zpět na články

inzerce

nahoru