Otevřít menu
Doprava dnes
-

První den veletrhu RAIL BUSINESS DAYS přilákal více než 3000 návštěvníků!

V úterý 7. června oficiálně odstartoval mezinárodní železniční veletrh a konference RAIL BUSINESS DAYS. První den se na brněnské výstaviště dostavilo přes 3000 návštěvníků z řad široké i odborné veřejnosti, jež zejména lákaly železniční expozice. Největší zájem budila prohlídka legendárního francouzského vlaku TGV! V závěsu nezůstal ani ČD InterJet!

13:54 / 8. června 2022
První den veletrhu RAIL BUSINESS DAYS přilákal více než 3000 návštěvníků!i

Foto: Zahájení veletrhu RAIL BUSINESS DAYS (Autor: Michal Král)

S rozvojem a výstavbou vysokorychlostních tratí se lidem výrazně rozšíří možnosti, říká ministr dopravy

Zahájení veletrhu i konference RBD 2022 se ujal ministr dopravy Martin Kupka a generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda, poté se oba pánové odebrali na prohlídku veletrhu a jednotlivých expozic, kde ocenili především ukázky konkrétních technologií a počinů, které pochází z českých hlav.

„S rozvojem a výstavbou vysokorychlostních tratí se lidem výrazně rozšíří možnosti, jak snadněji cestovat za prací, za svými příbuznými či známými. S příchodem vysokorychlostních tratí sledujeme v zahraničí i zkvalitnění všech ostatních železničních spojení, protože současné přetížené koridory limitují rozvoj regionální i nákladní dopravy,“ řekl v rozhovoru pro DopravaDnes.cz Martin Kupka, ministr dopravy ČR. Jako symbol vysokorychlostní železnice v ČR je v areálu vystavena legendární francouzská jednotka TGV PSE 16.


„Již nyní můžeme říct, že vystavení ikonické jednotky TGV v ČR zvýšilo zájem o vysokorychlostních tratě. To bylo naším cílem, aby vysokorychlostní tratě začaly rezonovat veřejností. Ten cíl se splnil více, než jsme čekali, ohlasy jsou pozitivní a v Praze i Brně přilákala jednotka tisíce návštěvníků. Doufáme, že tomu tak bude i v Jihlavě a Ústí nad Labem, “ doplnil Jiří Svoboda, generální ředitel Správy železnic.


„Veletrh má za cíl propojit jednotlivé segmenty železničního odvětví a podpořit tak jeho rozvoj do budoucna, a to i s významným zapojením českých firem s podporou přeshraniční spolupráce. Současně nás těší velký zájem široké veřejnosti, neboť železnice je a zajisté bude klíčovým dopravním módem v České republice,“ řekl zástupce pořadatele Robert Pagan.

Daší ročník RAIL BUSINESS DAYS proběhne 6. až 8. června 2023

Na veletrhu se představilo několik desítek firem a institucí napříč drážním prostředím. Mezi ty největší vystavovatelé patří Správa železnic, České dráhy a jejich dceřiné společnosti, ČD Cargo, AŽD Praha, stavební holding enteria, LAPP, Tramo Rail, Elmesy a mnoho dalších.
Pro návštěvníky z řad široké i odborné veřejnosti bude veletrh RAIL BUSINESS DAYS otevřen ještě dnes 8.6. v době od 9.00 hodin do 18.00 hodin a ve čtvrtek 9.6. v době od 9.00 hodin do 16.00 hodin. Tak neváhejte a přijďte si prohlédnout legendární vlak TVG nebo ČD InterJet a mnohé další technologie z české železnice!


Pro více informací včetně nákupu vstupenek navštivte webové stránky www.railbusinessdays.cz. Další ročník mezinárodního veletrhu a konference RAIL BUSINESS DAYS je již naplánován na 6. až 8. června 2023.

 

První den veletrhu RAIL BUSINESS DAYS přilákal více než 3000 návštěvníků! Foto: Zahájení veletrhu RAIL BUSINESS DAYS (Autor: Michal Král). První den veletrhu RAIL BUSINESS DAYS přilákal více než 3000 návštěvníků! Foto: Vnitřní prostory veletrhu RAIL BUSINESS DAYS(Autor: Michal Král). První den veletrhu RAIL BUSINESS DAYS přilákal více než 3000 návštěvníků! Foto: Jiří Svoboda, generální ředitel Správy železnic, a Martin Kupka (ODS), ministr dopravy, během prohlídky expozic (Autor: Michal Král). První den veletrhu RAIL BUSINESS DAYS přilákal více než 3000 návštěvníků! Foto: Rozhovor Roberta Pagana, zástupce veletrhu, o TGV (Autor: Michal Král). První den veletrhu RAIL BUSINESS DAYS přilákal více než 3000 návštěvníků! Foto: Moderátorka veletrhu RAIL BUSINESS DAYS Daniela Písařicová(Autor: Michal Král). První den veletrhu RAIL BUSINESS DAYS přilákal více než 3000 návštěvníků! Foto: Projev ministra dopravy a generálního ředitele Správy železnic (Autor: Michal Král). První den veletrhu RAIL BUSINESS DAYS přilákal více než 3000 návštěvníků! Foto: Expozice Správy železnic (Autor: Michal Král). První den veletrhu RAIL BUSINESS DAYS přilákal více než 3000 návštěvníků! Foto: Expozice firmy Chládek & Tintěra, a.s. (Autor: Michal Král).
zpět na články

inzerce

nahoru