Otevřít menu
Doprava dnes
-

Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo obchvat obce Doudleby nad Orlicí na silnici I/11

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zprovoznilo 27. června 2023 obchvat obce Doudleby nad Orlicí na silnici I/11. Díky nové přeložce, která je situována severně od stávající obytné zástavby, dojde v místě ke zvýšení bezpečnosti a plynulosti dopravy.

8:50 / 28. června 2023
Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo obchvat obce Doudleby nad Orlicí na silnici I/11i

Foto: Ilustrační foto. Zdroj: ŘSD.

Obcí Doudleby projíždělo více než deset tisíc vozidel denně

„Podstatné je to, že po té silnici jezdilo denně zhruba 10 až 12 tisíc aut, což je 500 aut za hodinu. A když to přepočítáte, tak dá se říci, že skoro každých 8 vteřin tady projelo auto. Takže dostat se z vedlejší silnice na silnici I/11 byl často velký problém,“ říká starosta Doudleb nad Orlicí Ivan Keprta.

Původní trasa silnice I/11 se vyznačovala několika nepřehlednými křižovatkami a procházela skrz obec Doudleby nad Orlicí v těsné blízkosti obytných domů. Díky nové přeložce, která odvede veškerou tranzitní dopravu mimo zastavěné území, dojde k podstatnému snížení hluku a zlepšení životního prostředí v obci. Obcí Doudleby projíždělo více než deset tisíc vozidel denně, z toho pětina byla těžká nákladní auta, takže pokles dopravy zde bude opravdu velmi znatelný,“ představil nově zprovozněný obchvat generální ředitel ŘSD Radek Mátl. Ředitelství silnic a dálnic aktuálně realizuje v Královéhradeckém kraji ještě další dva důležité obchvaty. Jedná se o obchvat Jaroměře na silnici I/33, který bude zprovozněn v příštím roce a obchvat Nové Paky na silnici I/16, který půjde do provozu v roce 2025. Z dálnic se v letošním roce plánuje zahájit realizace stavby D35 Hořice – Sadová, kde již probíhá hodnocení podaných nabídek a D11 Trutnov – státní hranice, kde je v běhu výběrové řízení na zhotovitele. Musíme pokračovat, čímž mám na mysli obchvat Častolovic, Kostelce nad Orlicí a Rychnova nad Kněžnou. A o tom jsem včera také s kolegy z ŘSD diskutoval. A jsem rád, že se mi podařilo nejen díky připomenutí vládou stvrzeného Memoranda k průmyslové zóně Kvasiny i dalšího státem potvrzeného závazku na výstavbu obchvatů na silnici I/11, ale i návrhu možného řešení získat příslib ze strany ŘSD, že bez ohledu na ekonomické posouzení stavby obchvatu Kostelce, které mělo odsunout jeho přípravy i realizaci až za horizont roku 2040, bude jeho příprava pokračovat a směřovat k dřívějšímu horizontu realizace,“ prozradil hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček.

Doudlebský obchvat je spolufinancován v rámci Operačního programu Doprava 2014 – 2020 z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Stavbu realizovaly společnosti Strabag a Mados za 148 mil. Kč bez DPH.  Ředitelství silnic a dálnic aktuálně realizuje celkem 289,6 kilometru nových staveb. Jedná se o 181,6 km dálnic a 108 km silnic I. třídy. Ve výběrovém řízení se nachází dalších 82,8 km dálnic a silnic I. třídy.

Publikoval: Karel Geba (Zdroj: ŘSD)

Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo obchvat obce Doudleby nad Orlicí na silnici I/11 Foto: Ilustrační foto. Zdroj: ŘSD.. Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo obchvat obce Doudleby nad Orlicí na silnici I/11 Foto: Ilustrační foto. Zdroj: ŘSD.. Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo obchvat obce Doudleby nad Orlicí na silnici I/11 Foto: Ilustrační foto. Zdroj: ŘSD..
zpět na články

inzerce

nahoru