Otevřít menu
Doprava dnes
-

Rekonstrukci silnice I/50 v Uherském Brodě zahájí stavbaři v úterý

V úterý 19. dubna zahájí stavbaři rekonstrukci silnice I/50 v Uherském Brodě na Uherskohradišťsku. V místě světelné křižovatky nedaleko sportovního areálu a také křižovatky u čerpací stanice OMV opraví povrch vozovky. Práce, jež budou dokončeny do 16. května, si vyžádají omezení dopravy.

6:39 / 15. dubna 2022
Rekonstrukci silnice I/50 v Uherském Brodě zahájí stavbaři v úterý i

Foto: DENÍK/ Dimír Šťastný

Informaci o plánované rekonstrukci sdělila ČTK Lucie Trubelíková ze zlínského pracoviště Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD).

Podle údajů zveřejněných na webových stránkách ŘSD činí náklady téměř 17,5 milionu korun bez DPH. "Po celou dobu oprav, což nebude déle než čtyři týdny, bude ve směru Uherské Hradiště - Starý Hrozenkov a zpět průjezdný jeden jízdní pruh silnice I/50. Práce máme rozděleny do několika etap, během nichž budou řidiči jezdit po přehledně značených objízdných trasách,“ uvedla Trubelíková.

Do 1. května bude výrazně omezený průjezd světelnou křižovatkou. Motoristé musejí počítat nejdříve s uzavírkou příjezdu ve směru od Nivnice. Objížďka povede přes Nivnici a Dolní Němčí. Následně bude uzavřen příjezd od centra Uherského Brodu. Objízdná trasa povede přes Nivnici a Dolní Němčí. Pro nákladní vozidla přes Hradčovice a Drslavice.

Na nedalekou křižovatku u čerpací stanice se stavbaři přesunou od 2. května. Nejprve se uzavře pravý jízdní pruh silnice I/50 ve směru z Uherského Hradiště na Starý Hrozenkov a napojení silnice II/490 od prodejny Tesco. Objížďka povede po silnici III/49030, II/490 a místních komunikacích v Uherském Brodě. Poté bude nutné uzavřít levý jízdní pruh ve směru z Uherského Hradiště do Starého Hrozenkova a napojení silnice II/490 v obou směrech. Objízdná trasa pak bude vyznačena po silnici III/49030, II/490 a místních komunikacích.

V úterý 19. dubna začne ŘSD také rekonstruovat rampu u Buchlovic na silnici I/50 na Uherskohradišťsku. V tomto případě přesáhnou náklady 12,6 milionu korun bez DPH. "Během uzavírky nájezdové a výjezdové větve na komunikaci II/422 budou řidiči jezdit po objízdné trase přes Buchlovice,“ řekla Trubelíková. Podle ní by práce měly skončit v polovině května.

 

Publikovala: Dagmar Lánská (zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru