Otevřít menu
Doprava dnes
-

Řidiči firmy PPL budou i v tomto roce školeni Autoklubem ČR

Autoklub ČR bude i v letošním roce školit řidiče společnosti PPL CZ. Tento pilotní program vzdělávání pro řidiče proběhl již minulý rok, přičemž se navíc spolupráce mezi Autoklubem ČR a logistickou firmou rozrostla natolik, že školení proběhne i v roce 2023. Proškoleno bude asi 200 řidičů, a to ve stejném formátu jako loni.

13:44 / 10. února 2023
Řidiči firmy PPL budou i v tomto roce školeni Autoklubem ČRi

Foto: Ilustrační foto. Zdroj: ŘSD.

Cílem spolupráce PPL CZ s Autoklubem České republiky je v první řadě posílení bezpečnosti řidičů

Cílem spolupráce PPL CZ s Autoklubem České republiky je v první řadě posílení bezpečnosti řidičů v provozu a jejich zdokonalení ve zvládání rizikových situací, jako jsou krizové brždění, rychlé vyhýbání se překážkám či aquaplaning. Absolvování speciálních kurzů pro řidiče přispívá ke snížení nehodovosti i vzniku potenciálních škod na majetku a zdraví dalších účastníků silničního provozu.

„V PPL CZ je pro nás bezpečnost na prvním místě, a to nejen uvnitř naší sítě, ale ve všech oblastech, ve kterých působíme. Investice do kurzů zaměřených na bezpečnost silničního provozu je jasným důkazem, že ke svému závazku předního balíkového dopravce přistupujeme maximálně zodpovědně. Tyto aktivity jsou vedle mnoha dalších také plněním závazků naší strategie ESG. Pro své aktivity a přístup patříme mezi jedničky balíkového trhu. Zároveň jsme vyhledávaným zaměstnavatelem i spolehlivým partnerem pro silniční dopravce. Vzdělávací aktivity navíc plně souvisí s našimi investicemi v oblasti snižování uhlíkové stopy, zavádění alternativních pohonů a využívání obnovitelných zdrojů energie,“ zdůraznil David Voznička, provozní ředitel přepravní společnosti PPL CZ.

Samotné školení je rozděleno na dvě části. První obsahuje online výuku zakončenou testem teoretických znalostí pravidel, řešení krizových situací i aktuální legislativy. Po absolvování testu pak probíhají praktická školení na polygonech v průběhu celého roku. Řidiče čeká vedle teoretické přípravy také čtyřhodinová praktická jízda, během které se zdokonalují ve zvládání krizových situací.

„Spolupracovat s PPL CZ, jedním z lídrů přepravy zásilek na trhu, je pro nás v oblasti vzdělávání profesionálních řidičů velmi přínosné. Je skvělé mít takového partnera, pro kterého je důraz na bezpečnost a zvyšování kvalifikace řidičů prioritou. Společensky odpovědné firmy dokáží svým přístupem proškolit širokou skupinu řidičů, kteří se na silnici pohybují každý den, a tím přispívají k pozitivnímu ovlivnění statistik dopravní nehodovosti. Kéž by takových společností, jakou je PPL CZ, bylo co nejvíce,“ uvedla Veronika Truhlářová, manažerka úseku Obecný motorismus Autoklubu České republiky.

Publikoval: Karel Geba (Zdroj: Autoklub ČR)

zpět na články

inzerce

nahoru