Otevřít menu
Doprava dnes
-

Řidiči v Brně musí počítat s kolonami

Řidiči, kteří se dnes ráno vydali v Brně na cestu Provazníkovou ulicí přes Svitavu, čekalo dlouhé zdržení v kolonách.

9:48 / 2. května 2022
Řidiči v Brně musí počítat s kolonamii

Foto: ČT24

Kvůli stavbě velkého městského okruhu silničáři začali napojovat provizorní most, aby poté mohli začít bourat polovinu starého, proto se jezdí již od soboty jen ve dvou místo ve čtyřech pruzích. Vozidla MHD se podle twitteru dopravního podniku zpožďovala o 10 až 25 minut, stejné zdržení čekalo řidiče. Policisté podle mluvčího Davida Chaloupky pomáhají usměrňovat dopravu. Kolony jsou ovšem při současné intenzitě provozu nevyhnutelné.

Současný stav potrvá až do pátku, než se napojí provizorní most, od soboty se bude zase jezdit ve dvou pruzích v každém směru. Podle webu Dopravní info se tvoří kolony jak na velkém městském okruhu z obou směrů, tak také na Dukelské třídě, na Valchařské, Karlově, Marie Kuncové a Rokytově. Někteří šoféři se dotčený úsek snaží objet po Bubeníčkově a Cejlu, kde se též čeká v pomalu se pohybující koloně od Staré osady až ke křižovatce s Vranovskou.

Zdržení v MHD se týká tramvajové linky 4 a autobusových linek 44, 57, 72, 75, E75 a 84. Kvůli stavbě je v okolí od soboty změněno několik tras linek MHD, protože trolejbusy 25 a 26 nyní z Merhautovy zajíždějí do Vozovny Husovice.

Stavba velkého městského okruhu na Tomkově náměstí a dál směrem pod Vinohrady bude trvat do roku 2024.
 

Publikoval: Jakub Cimburek (zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru