Otevřít menu
Doprava dnes
-

ŘSD tento rok opraví dva mosty u Jablonného v Podještědí

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v tomto roce opraví dva mosty u Jablonného v Podještědí. Opravy a rekonstrukce by na mostech měly odstartovat začátkem dubna. Na silnici I/13 se plánuje zahájení opravy mostu přes Heřmanický potok a na mostě přes Kněžický potok. Práce poběží souběžně a hotové by měly být do konce listopadu.

21:38 / 10. února 2023
ŘSD tento rok opraví dva mosty u Jablonného v Podještědíi

Foto: Ilustrační foto. Zdroj: ŘSD.

„Začátkem dubna plánujeme zahájit opravu dvou mostů u Jablonného v Podještědí na silnici I/13. Stavební práce na mostě přes Heřmanický potok (ev. č. 13-112) a na mostě přes Kněžický potok (ev. č. 13-114) budou probíhat souběžně a jejich ukončení plánujeme tento rok v listopadu,“ řekla Dana Zikešová z týmu komunikace ŘSD.

Zhotovitelem rekonstrukce mostu přes Kněžnický potok za 24 mil. Kč bez DPH se stala společnost STRABAG a.s. Stavbou řidiči projedou obousměrně po mostním provizoriu v režimu 1+1. Kyvadlový provoz řízený semafory bude pouze v některých fázích výstavby. Na zhotovitele stavebních prací na mostě přes Heřmanický potok v současné době probíhá hodnocení nabídek. Během rekonstrukce zde bude obousměrný provoz v režimu 1+1 po zúžené současné konstrukci. I zde bude kyvadlový provoz řízen semafory pouze v některých fázích výstavby.

Publikoval: Karel Geba (Zdroj: ŘSD)

zpět na články

inzerce

nahoru