Otevřít menu
Doprava dnes
-

ŘSD vykoupilo 95 procent pozemků pro západní obchvat Olomouce

Poslední část dálničního obchvatu Olomouce mezi Slavonínem a Křelovem je zase o kousek blíž. Ředitelství silnic a dálnic totiž již vykoupilo 95 % pozemků, stavba by měla začít nejpozději v roce 2024.

18:55 / 9. prosince 2022
ŘSD vykoupilo 95 procent pozemků pro západní obchvat Olomoucei

Foto: olomoucky.denik.cz

"V současné době máme vykoupeno 95 procent pozemků na stavbu západního obchvatu, tedy zbývajícího úseku D35 mezi Slavonínem a Křelovem. Příští rok budeme soutěžit (zhotovitele stavby) a nejpozději v roce 2024 zahájíme tuto další dálniční stavbu," uvedl Smolka. Při majetkoprávní přípravě bude nutné vyřídit přibližně 450 smluv, které zahrnují nejen výkupy pozemků, ale také uložení věcných břemen či nájemní smlouvy. V následujících týdnech chce ŘSD požádat o vydání stavebního povolení a začne připravovat podrobnou technickou dokumentaci pro zadání stavby.

Přípravu stavby poslední části obchvatu Olomouce mezi Slavonínem a Křelovem dlouho komplikovaly spory o vedení trasy v katastru Křelova. Kvůli změně zákona bylo nutné v roce 2018 zopakovat složitý proces posuzování vlivu stavby na životní prostředí EIA. Poslední úsek dálničního obchvatu Olomouce je součástí dálnice D35. Takzvaná západní tangenta spojí současný konec D35 ve směru od Mohelnice s první etapou obchvatu. Stavba téměř 15 kilometrů dlouhé jižní části obchvatu Olomouce byla dokončena v roce 2003 a vyžádala si 4,9 miliardy korun.

Autor: Filip Červinka (čerpáno z ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru