Otevřít menu
Doprava dnes
-

ŘSD zahájilo výstavbu druhé poloviny okružní křižovatky v Jestřebí

Se stavbou okružní křižovatky silnic I/9 a I/38 v Jestřebí je Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v polovině její realizace. V uplynulých dnech proběhla pokládka asfaltových vrstev a nyní probíhají dokončovací práce v rámci I. a II. etapy, jako je montáž svodidel, terénní úpravy a realizace nezpevněných krajnic.

17:43 / 9. června 2023
ŘSD zahájilo výstavbu druhé poloviny okružní křižovatky v Jestřebíi

Foto: Ilustrační foto. Zdroj: ŘSD.

III. etapa s sebou přinese největší dopravní omezení platné do 30. září 2023

7. června došlo v průběhu dne k přemístění dočasného dopravního značení a k zahájení III. etapy, během níž dojde k výstavbě druhé poloviny okružní křižovatky. III. etapa s sebou přinese největší dopravní omezení platné do 30. září 2023. Na silnici I/9 bude uzvařen směr z Dubé do Jetřebí a pro řidiče zde bude platit dopravně značená objízdná trasa po silnici II/270 přes Doksy. Silnice I/9 bude v tomto směru uzavřena a vjezd na okružní křižovatku nebude umožněn. Z nově postavené poloviny okružní křižovatky bude možné jen odbočení na silnici I/9 ve směru Česká Lípa – Dubá. Dojde také k uzavření sjezdu na silnici III/26832 do Jestřebí. Ve směru od Mladé Boleslavi bude umožněn sjezd do obce Jestřebí/Provodín přes čerpací stanicí pohonných hmot. V opačném směru (od České Lípy) bude nutné pro odbočení na Jestřebí/Provodín využít objízdnou trasu přes silnici III/26833 vedoucí přes obec Srní u České Lípy. Tato objízdná trasa (po silnici III/26833) platí pro vozidla i v opačném směru Zákupy – Mladá Boleslav,“ řekla z týmu komunikace ŘSD Dana Zikešová.

Zhotovitelem stavby v hodnotě 44,25 mil. Kč bez DPH je společnost SaM silnice a mosty a.s. Novou okružní křižovatku plánujeme pro řidiče pustit do provozu letos na podzim.

Publikoval: Richard Mrkvička (Zdroj: ŘSD)

ŘSD zahájilo výstavbu druhé poloviny okružní křižovatky v Jestřebí Foto: Ilustrační foto. Zdroj: ŘSD..
zpět na články

inzerce

nahoru