Otevřít menu
Doprava dnes
-

Šéf Tesly Elon Musk zvažuje, že odstoupí z funkce

Šéf americké automobilky Tesla Elon Musk zvažuje, že se své pozice vzdá a stane se influencerem. Napsal to v pátek na twitteru. Musk už v minulosti několik zopakoval, že lidé by neměli pracovat tak moc jako on.

8:59 / 11. prosince 2021
Šéf Tesly Elon Musk zvažuje, že odstoupí z funkcei

Foto: Profimedia.cz

"Zvažuji, že zanechám své práce a stanu se influencerem na plný úvazek. Co si o tom myslíte?" napsal bez dalších podrobností šéf Tesly. Není ani jasné, zda své prohlášení myslí vážně, upozornila agentura Reuters. Muskovy hojné příspěvky na sociálních sítích nejednou vyvolaly kontroverzi.

Musk také založil a vede vesmírnou společnost SpaceX, šéfuje start-upu Neuralink, který vyrábí mozkové čipy, a stojí v čele infrastrukturní firmy The Boring Company. V lednu při konferenčním hovoru řekl, že očekává, že Teslu povede "několik let".

"Bylo by příjemné mít trochu více volného času a nepracovat ve dne v noci, od probuzení do usnutí, sedm dní v týdnu. To je dost intenzivní," poznamenal už dříve Musk.

Minulý měsíc se šéf Tesly na twitteru zeptal svých příznivců, zda by měl prodat deset procent svého podílu v automobilce. Jeho stoupenci se v hlasování na sociální síti vyjádřili pro jeho záměr. Od té doby už Musk prodal akcie v hodnotě téměř 12 miliard dolarů (270,2 miliardy Kč).

Autor: Jakub Cimburek (zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru