Otevřít menu
Doprava dnes
-

Sepekovský viadukt projde významnou renovací

Správa železnic hledá zhotovitele rekonstrukce Sepekovského viaduktu, který leží na trati z Tábora do Písku. Předpokládaná hodnota zakázky je 88,2 milionu korun, stavební práce by měly proběhnout od letošního června do dubna příštího roku.

7:40 / 10. dubna 2023
Sepekovský viadukt projde významnou renovacíi

Foto: Ilustrační foto. Zdroj. Správa železnic.

Rekonstrukce Sepekovského viaduktu umožní provoz vlaků s větším zatížením

Historický železniční most mezi stanicemi Božejovice a Sepekov překonává údolí říčky Smutné. Měří 148 metrů, tvoří ho 10 polokruhových kamenných kleneb. Stejně jako celá trať pochází z roku 1889, nyní ho čeká první komplexní rekonstrukce za dobu jeho existence.

Součástí prací bude kromě zpevnění nosné konstrukce všech kleneb také obnova železničního svršku a úprava kabelových tras. K zahájení prací by mělo dojít letos v červnu, největší vliv na provoz bude mít nepřetržitá výluka, která se plánuje od začátku září do konce listopadu.

Rekonstrukce Sepekovského viaduktu umožní provoz vlaků s větším zatížením. Po dokončení již probíhající výstavby nového mostu v Červené nad Vltavou tak bude možné na trati z Tábora do Písku obnovit i vojenské přepravy. Pro nákladní dopravu navíc vznikne alternativní spojení přes řeku Vltavu mimo železniční uzel Praha.

Publikoval: Karel Geba (Zdroj: SŽ)

 

zpět na články

inzerce

nahoru