Otevřít menu
Doprava dnes
-

Severovýchodní obchvat Pardubic se začne stavět nejpozději v září, plánuje ŘSD

Letos v září by měla začít stavba severovýchodního obchvatu Pardubic. Dvě nabídky s nejnižší cenou budou vyloučeny, nejnižší cenovou nabídku 1,446 miliardy korun bez DPH tak podalo sdružení firem Hochtief CZ, Doprastav a Silnice Čáslav. Oznámil to generální ředitel ŘSD Radek Mátl na svém twitteru.

18:00 / 26. června 2022
Severovýchodní obchvat Pardubic se začne stavět nejpozději v září, plánuje ŘSDi

Foto: Severovýchodní obchvat Pardubic. Zdroj: ŘSD ČR.

ŘSD do konce srpna plánuje uzavřít smlouvu s vítězem soutěže

Vyloučena podle něj bude nabídka firmy BUDIMEX SA, která byla podaná chybně a nabídka společnosti Metrostav Infrastructure (MI). Firmy MI se týká pravomocný rozsudek v kauze takzvané druhé větve korupční kauzy bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha. ŘSD podle Mátla do konce srpna plánuje uzavřít smlouvu s vítězem soutěže.

"Vícekriteriální hodnocení bude dokončeno z důvodu vylučování subjektů, zejména MI po vydání rozsudku soudu, až v červenci tohoto roku," uvedl Mátl.

Odvolací Vrchní soud v Praze v úterý potvrdil Metrostavu tříletý zákaz účasti na veřejných zakázkách za to, že firma podplácela a manipulovala s veřejnými zakázkami v takzvané druhé větvi korupční kauzy bývalého středočeského hejtmana Ratha. Firma dostala i desetimilionovou pokutu. Odvolací soud vztáhl trest i na dceřinou společnost Metrostav Infrastructure, která se zabývá dopravními stavbami a loni mimo jiné dokončila rekonstrukci dálnice D1. Společnost s trestem nesouhlasí a podá dovolání k Nejvyššímu soudu.

Nová silnice podle plánů ŘSD začne kruhovým objezdem v Poděbradské ulici u Globusu a vyústí na kruhové křižovatce na Dubině. Součástí stavby bude most přes Labe, který povede v místě u slepého ramene řeky a spojí sídliště Cihelna a Dubina. Severovýchodní obchvat je letitým tématem v Pardubicích. Jeho stavba se několikrát odkládala. Na jeho místě už skončily archeologické práce, místo už je opět zarostlé trávou.

Publikoval: Karel Geba (Zdroj: ČTK)

Vizualizace severovýchodního obchvatu Pardubic:

zpět na články

inzerce

nahoru