Otevřít menu
Doprava dnes
-

Sídlo ŘSD na pražském Kačerově odkoupila Passerinvest Group

Společnost Passerinvest Group koupila od podnikatelky Simony Otavové sídlo generálního ředitelství Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) na pražském Kačerově. Akvizicí tak rozšířila své portfolio nemovitostí v blízkosti komplexu Brumlovka, který je klíčovým projektem Passerinvestu v metropoli.

17:10 / 2. května 2022
Sídlo ŘSD na pražském Kačerově odkoupila Passerinvest Groupi

Foto: newstream.cz

Společnost o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Částku za transakci žádná ze stran nezveřejnila. Změna by podle nového vlastníka i ŘSD provoz státní organizace ovlivnit neměla.

"V době rozkolísané inflace a úrokových sazeb jsme akcelerovali strategii rozšíření investic do klíčových nemovitostí v lokalitě Brumlovka a jejím okolí. Zakoupená budova svým administrativním charakterem výborně zapadá do našeho portfolia, přičemž díky dlouhodobému pronájmu státní příspěvkové organizaci poskytuje vysokou míru jistoty příjmů. Navíc tato akvizice dále rozšiřuje možnosti efektivního využití našeho oddělení správy nemovitostí,“ uvedl Eduard Forejt ze společnosti Passerinvest Group.

O budoucích plánech na využití budovy v Čerčanské ulici zatím nový vlastník nerozhodl, podle mluvčí Kristýny Samkové se budou odvíjet zejména od tržní situace a také případných potřeb současného uživatele objektu, tedy ŘSD.

Transakce by podle Samkové neměla nijak ovlivnit chod ŘSD. "Vzhledem k charakteru transakce, tedy koupě stoprocentního obchodního podílu společnosti vlastnící předmětnou nemovitost, se transakce ŘSD prakticky nikterak nedotýká." 

Předpokládá to i státní organizace. "Vzhledem k tomu, že máme uzavřenu nájemní smlouvu, žádné změny nepředpokládáme," sdělil mluvčí ŘSD Jan Studecký.

Passerinvest Group je česká stavební a investiční firma. V roce 1991 ji založil podnikatel Radim Passer. Mezi nejvýznamnější projekty společnosti patří BB Centrum na pražské Brumlovce nebo dále připravovaný projekt Nové Roztyly, který v areálu bývalých jatek Interlov v budoucnu počítá s vybudováním bytových a administrativních prostor. Společnost vloni dosáhla zisku 26 milionů korun.

Publikoval: Jakub Cimburek (zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru