Otevřít menu
Doprava dnes
-

Spolupráce Aero a PGT ve výcviku i uvedení L-39NG na americký trh

Výrobce letadel Aero Vodochody a americká společnost Patriots Global Training (PGT) chtějí spolupracovat v leteckém výcviku i uvedení letounů L-39NG na americký trh. Podepsaly memorandum.

11:07 / 20. července 2022
Spolupráce Aero a PGT ve výcviku i uvedení L-39NG na americký trhi

Foto: Letoun L-39NG (zdroj: Armádní novinky).

O spolupráci oficiálně informovaly na mezinárodním leteckém veletrhu Farnborough International Airshow (FIA) ve Velké Británii, uvedl dnes v tiskové zprávě PR Manager Aera Vodochody Lukáš Hora. Memorandum by mělo být začátkem dlouhodobé spolupráce zaměřené na rozšíření služeb leteckého výcviku a na možnost licenční výroby cvičných proudových letounů L-39NG ve Spojených státech. 

Součástí dohody je podpora pro letouny L-39 v podobě dodávek náhradních dílů, logistice, testování letadel a podpoře výcvikových zařízení. Obě společnosti budou usilovat o vytvoření nového regionálního centra pro údržbu a modernizaci letadel L-39 v USA a také o zavedení licenční výroby letounů L-39NG pro potřeby americké vlády. „Skvělé zkušenosti a pozitivní zpětná vazba od zákazníků jsou vždy tou nejlepší referencí pro každého výrobce na celém světě. Jsme rádi, že Patriots Jet Team je se svými současnými letouny L-39 velmi spokojen a těšíme se na rozšíření naší spolupráce v blízké budoucnosti. Prostřednictvím spolupráce s Patriots máme jedinečnou příležitost prosadit společnost Aero na americkém trhu,“ řekl prezident Aera Vodochody Viktor Sotona.

Podle ředitele společnosti PGT Davida Patricka spolupráce s Aerem upevní a rozšíří schopnost firmy poskytovat nákladově efektivní, pokročilý výcvik pilotů v USA současným i budoucím americkým zákazníkům a partnerským zemím. PGT sídlí na letišti Byron v Kalifornii, provozuje osm letadel L-39 a zákazníkům nabízí letecký výcvik vojenských pilotů.

 

Publikoval: Karel Geba (Zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru