Otevřít menu
Doprava dnes
-

Správa železnic řeší problémy s podchodem ve stanici Praha - Vršovice

Železničáři ze Správy železnic řeší problémy na nádraží v pražských Vršovicích. Tamní nový podchod se při extrémních srážkách zaplavuje. Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) nechal objekt prověřit a hledal rychlé řešení. To stavaři a Správa železnic našla velmi rychle, přičemž na něj dohlížel i generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

20:05 / 26. září 2022
Správa železnic řeší problémy s podchodem ve stanici Praha - Vršovicei

Foto: Martin Kupka (ODS) se o problém ve Vršovicích zajímal. Zdroj fotky: Facebook Martina Kupky.

Práce budou postupovat bleskově, potvrdil ministr dopravy

Správa železnic musela nedávno řešit naléhavý problém, který se objevil ve stanici Praha-Vršovice. Tento problém řešil i ministr dopravy Martin Kupka, který v něm viděl velkou závadu. „Zajel jsem se podívat na nádraží v pražských Vršovicích. Jsou tu problémy s novým podchodem, který se při extrémních srážkách zaplavuje. Chci, aby tato nová stavba dobře sloužila cestujícím, proto jsem požádal o prověření situace a rychlé vyřešení problému,“ řekl k problému ministr dopravy.

"Je třeba zohlednit, že se ve všech případech jednalo o extrémní úhrn srážek, na který není dimenzováno jakékoliv technické řešení nejen podchodu, ale i ostatní technické infrastruktury," řekla k problému mluvčí Správy železnic Nela Eberl Friebová pro redakci DopravaDnes.

Správa železnic však našla rychlé řešení a po prověření situace začala konat. Železničáři budou zaplavující podchod řešit dvěma technickými opatřeními, aby se obdobné situace v budoucnu neopakovaly. V dalších dnech dojde k úpravě a zvětšení retenční nádrže a jejího napojení do kanalizace a také k úpravě okolního terénu. Konkrétně vybudují terénní val, který zamezí přívalu vody z okolních ulic do podchodu. Práce budou postupovat bleskově, menší omezení pro chodce tu bude jen pár dní. Projekt následně posoudí technický dozor tak, aby se tato nešťastná situace už neopakovala,“ řekl k mimořádnosti Martin Kupka.

"Práce nemají výrazný dopad na veřejnost. Probíhají od minulého týdne, kompletně hotovo bude do konce října," uvedla Nela Eberl Friebová ze Správy železnic pro DopravaDnes.cz.

Autor: Karel Geba

zpět na články

inzerce

nahoru