Otevřít menu
Doprava dnes
-

Správa železnic slavnostně zahájila rekonstrukci výpravní budovy ve stanici Sokolnice-Telnice

Ve středu 7. září 2022 Správa železnic slavnostně započala celkovou rekonstrukci nádražní budovy ve stanici Sokolnice-Telnice nedaleko Brna. Výpravní budova bude kompletně obnovena, přičemž dojde i na revitalizaci historické fasády. Veškeré práce potrvají do konce příštího roku, hodnota rekonstrukce bude činit 47,9 milionu korun.

23:43 / 7. září 2022
Správa železnic slavnostně zahájila rekonstrukci výpravní budovy ve stanici Sokolnice-Telnicei

Foto: Vizualizace výpravní budovy ve stanici Sokolnice-Telnice. Zdroj fotky: Správa železnic.

Výpravní budovu ve stanici Sokolnice-Telnice bude jako zhotovitel rekonstruovat společnost Hroší stavby Morava. Tato stavba bude navržena ke spolufinancování z Nástroje pro oživení a odolnost (RRF) Evropské unie v rámci Národního plánu obnovy (NPO).

Jakých změn se budova dočká?

Správa železnic zaměřuje své investiční záměry u tohoto projektu na sanaci vlhkého zdiva, výměnu oken a dveří, zateplení budovy a obnovení původního vzhledu fasády včetně osazení ozdobných prvků v historickém stylu. Složité úpravy dozná i vrchní část budovy, kde dojde na výměnu části krovů a střešní krytiny. V celém objektu se budou rekonstruovat rozvody vody, elektroinstalace a vytápění. Správa železnic se také zaměří na dispoziční úpravy, do nichž spadá vybudování bezbariérových veřejných toalet, přičemž navíc vznikne nové místo pro občerstvení.

Jak interiér budovy, tak okolí objektu se vybaví novým mobiliářem v podobě laviček, košů, stojanů na kola a přípojek na dobíjení elektrokol. I nevidomí se dočkají vychytávek. Bude se tu montovat hlasový majáček, který bude pomáhat s orientací. Ten taky doplní hmatové štítky. Rekonstrukcí projde navíc sedm zahrnutých bytových jednotek. Ty poté budou nabídnuty k pronájmu.

Jaké investiční akce probíhají na Moravě?

V aktuální době Správa železnic investuje na jižní Moravě do oprav výpravních budov v Novosedlech a Šakvicích, v rámci probíhajících investičních akcí se také rekonstruují osobní nádraží v Babicích nad Svitavou a Adamově. V dohledném časovém úseku Správa železnic naváže na tyto akce výstavbou zcela nového objektu v Brně-Králově Poli. Na výraznou obnovu se poté mohou těšit stanice ve Znojmě, Hodoníně, Mikulově na Moravě, Hrušovanech u Brna, ve Střelicích, Podivíně či Slavkově u Brna.

Autor: Karel Geba

Správa železnic slavnostně zahájila rekonstrukci výpravní budovy ve stanici Sokolnice-Telnice Foto: Vizualizace výpravní budovy ve stanici Sokolnice-Telnice. Zdroj fotky: Správa železnic..
zpět na články

inzerce

nahoru