Otevřít menu
Doprava dnes
-

Správa železnic vybrala zpracovatele dokumentace pro tunel do Berouna

Správa železnic vybrala zhotovitele aktualizace dokumentace pro územní řízení novostavby trati mezi Prahou-Smíchovem a Berounem, vedené z velké části v tunelu. 

22:17 / 28. září 2021
Správa železnic vybrala zpracovatele dokumentace pro tunel do Berouna

Zhotovitelem bude společnost SUDOP Praha, která nabídla cenu 90,3 milionu korun. Předpokládaná hodnota zakázky byla 119,9 milionu korun.

Mezi hlavní přínosy nové trati patří zkrácení jízdní doby vlaků v úseku Praha-Smíchov – Beroun na zhruba 12 minut, zrychlení a zkvalitnění regionálního spojení mezi Prahou a Berounem a také celou jihozápadní částí Středočeského kraje a v neposlední řadě zrychlení a zkvalitnění vnitrostátní i mezinárodní dopravy na trase Praha – Plzeň – Norimberk/Mnichov. Odlehčení současné přetížené železnice podél Berounky od dálkové osobní a nákladní dopravy zde umožní zvýšit frekvenci příměstských vlaků.

Nová dvoukolejná trať začne na upraveném výjezdu ze stanice Praha-Smíchov. V oblasti Barrandova se koleje zanoří do 24,7 kilometru dlouhého tunelu a vyústí v Berouně na novou mostní estakádu přes údolí Berounky. Na pražské straně bude vybudována odbočka na Branický most ve směru na Prahu-Krč. Nový tunel bude navržený na maximální rychlost 200 km/h.

Ražba bude z velké části prováděna plnoprofilovými tunelovacími stroji TBM v hloubce až 150 metrů pod povrchem. Zahájení stavebních prací se předpokládá v roce 2028 a dokončení o sedm let později.

Autor: Bc. Filip Červinka

Správa železnic vybrala zpracovatele dokumentace pro tunel do Berouna . Správa železnic vybrala zpracovatele dokumentace pro tunel do Berouna .
zpět na články

inzerce

nahoru