Otevřít menu
Doprava dnes
-

Stavba parkovacího domu na Dědině o krok blíže! Praha vypíše tendr za 240 milionů Kč

Praha vypíše tendr s odhadovanou hodnotou 240 milionů korun na stavbu parkovacího domu pro místní obyvatele v ulici Vlastina na sídlišti Dědina. Rozhodli o tom na dnešním nočním jednání zastupitelé městské části.

9:16 / 17. června 2022
Stavba parkovacího domu na Dědině o krok blíže! Praha vypíše tendr za 240 milionů Kč i

Foto: Vizualizace parkovacího domu na Dědině v Praze (zdroj: prahain.cz).

Parkovací dům má místním nahradit místa, která zmizí při plánované stavbě tramvajové trati. Stavba by podle schváleného dokumentu měla začít příští rok a třípatrový dům nabídne parkování pro 290 aut.

Město plánuje stavbu tramvajové trati z Divoké Šárky na Dědinu, která by měla začít letos v létě. Magistrát v minulosti na základě dohody s Prahou 6 přislíbil náhradu parkovacích míst stavbou parkovacího domu. Ten má podle schváleného dokumentu nabídnout tři nadzemní podlaží a částečně zapuštěný suterén. Budova má být pokrytá popínavou zelení.

Pražský magistrát jinak staví především tzv. P+R parkovací domy, které jsou určeny především pro dojíždějící Středočechy a mají ulevit dopravě v metropoli. Praha loni dokončila na Černém Mostě stavbu P+R parkovacího domu pro 886 aut za zhruba půl miliardy korun. Nedávno zahájila stavbu dalšího u stanice metra B Nové Butovice, ten má nabídnout 400 stání a vyjít na 293 milionů korun. Další domy magistrát plánuje například na Opatově na Jižním Městě nebo na Zličíně.

 

Publikoval: Karel Geba (Zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru