Otevřít menu
Doprava dnes
-

Šumperk čekají kvůli dopravním stavbám uzavírky, některé potrvají do srpna

Šumperk čeká od tohoto měsíce řada uzavírek, některé z nich potrvají až do konce srpna. Uzavírky ve městě budou spojeny s rekonstrukcemi ulic a vodovodních řadů. Dělníci postupně obsadí Erbenovu, Lidickou, Čičákovu, Banskobystrickou a Příčnou ulici. Provoz omezí také několikaměsíční oprava železničního mostu u letiště, kvůli které bude uzavřena silnice mezi Vikýřovicemi a Hraběšicemi, informovala ČTK mluvčí radnice Soňa Singerová.

21:27 / 8. března 2022
Šumperk čekají kvůli dopravním stavbám uzavírky, některé potrvají do srpnai

Foto: sumperk.cz

V Erbenově ulici již začala rekonstrukce komunikace a výstavba nových parkovacích míst. "Vzhledem k rozsahu prací není možné do ulice vjíždět ani parkovat, jedná se o úplnou uzavírku. Do konce dubna bude tato komunikace uzavřena od křižovatky se Šumavskou po Scholu Viva včetně slepé odbočky, od 1. května bude neprůjezdná pouze slepá odbočka a její napojení," uvedla místostarostka Marta Novotná. Doplnila, že ulice bude mít vedle nového asfaltového koberce nové veřejné osvětlení, budou zde také podzemní kontejnery na tříděný odpad.

Od začátku března do 13. června bude řidičům znepříjemňovat život úplná uzavírka Lidické ulice v úseku křižovatky s Jesenickou a Příčnou ulicí. Dělníci tam budou vyměňovat poškozené vodovodní potrubí. Částečné uzavírky během stavby postihnou také Čičákovu, Bánskobystrickou a Příčnou ulici, s těmi musejí obyvatelé města počítat až do konce srpna.

Od 24. března do 20. srpna čekají řidiče také objížďky kvůli uzavřenému úseku silnice v prostoru železničního mostu mezi letištěm a nádrží Krásné. "Půjde o úplnou uzavírku, vyloučena bude i veškerá individuální a hromadná doprava, vjezd bude povolen pouze vozidlům stavby. Objízdná trasa bude vedena přes obec Nový Malín," uvedla mluvčí radnice. Oprava mostu je součástí projektu elektrizace a zvýšení kapacity trati Šumperk - Libina.

Publikoval: Jakub Cimburek (zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru