Otevřít menu
Doprava dnes
-

Teplice chtějí mít od roku 2024 bezemisní městskou dopravu zajištěnou trolejbusy

Teplice chtějí mít od roku 2024 bezemisní městskou hromadnou dopravu. Zajišťovat ji budou pouze trolejbusy. V lázeňském městě jezdí trolejbusy už 70 let. Radnice investuje do nákupu hybridních vozů a rozšiřování linek.

11:27 / 30. dubna 2022
Teplice chtějí mít od roku 2024 bezemisní městskou dopravu zajištěnou trolejbusyi

Foto: mhdteplice.cz

Od roku 2024 bude zajišťovat provoz MHD městský dopravní podnik. "V tu chvíli už chceme mít v provozu pouze trolejbusy. Několik autobusů si zřejmě ponecháme pouze pro případ mimořádných situací," uvedl mluvčí. Teplice doposud vlastnily vozy a trakční vedení a městskou hromadnou dopravu provozovala soukromá společnost, ta má smlouvu do konce roku 2023.

Na deseti linkách o celkové délce 79 kilometrů jezdí třicítka trolejbusů. Pokračovat chce město v nákupech hybridních vozů, které postupně nahrazují autobusy. "Jsme s nimi spokojeni, osvědčily se. Dobrá zkušenost je s výdrží baterií, manipulací. Mohou kdykoliv sundat 'tykadla' a jet mimo trať, zajet do sousedních obcí, pokud se chtějí připojit na MHD," řekl ČTK primátor Hynek Hanza (ODS).

Město v posledních letech investuje také do stavby nových tratí. V těchto dnech se dokončuje trať přes kruhový objezd u klubu Luna přes křižovatku ulic Emilie Dvořákové a Stanové za 23 milionů korun a končí práce na trase Obránců míru - Maršovská - J. Koziny - Bohosudovská. Trať je v provozu od loňského listopadu. Náklady činí 50 milionů korun. V období od letošního července do června 2023 chce město propojit ulice U Nových lázní a Jankovcova. Za 30 milionů korun město letos modernizovalo měnírnu v Riegrově ulici. Na akce čerpají Teplice dotace z evropských zdrojů.

Na světelných křižovatkách Slávia a u okresní policie v Masarykově ulici budou od září nainstalována zařízení, která umožní preferovat MHD i vozidla záchranářů, hasičů a policie. V pilotním provozu budou palubními jednotkami osazeny dva až tři trolejbusy a po jednom vozidle IZS. Systém zrychlí cestu vozidel městské hromadné dopravy a zajistí bezpečnější průjezd záchranných složek těmito frekventovanými místy. Pilotní provoz potrvá rok, poté ho město vyhodnotí a případně nechá upravit ostatní vozidla.

Publikoval: Mgr. Petr Dejnožka (zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru