Otevřít menu
Doprava dnes
-

Tramvaje do Vratislavic nad Nisou se rozjely o dva týdny dříve!

Provoz linky č. 5 do Vratislavic nad Nisou, který měl být původně obnoven až 19. listopadu se podařilo obnovit před plánovaným termínem.  Práce na tramvajové trati do Jablonce nad Nisou ale stále pokračují, a to až do dubna roku 2023.

5:12 / 8. listopadu 2021
Tramvaje do Vratislavic nad Nisou se rozjely o dva týdny dříve!i

Foto: ČTK

Od 6. listopadu 2021 byl obnoven provoz tramvajové dopravy linek č. 5 a 11 v úseku Viadukt – Vratislavice nad Nisou, výhybna. V úseku Vratislavice nad Nisou výhybna – Jablonec nad Nisou, Tyršovy sady bude cestující nadále převážet náhradní autobusová doprava s označením X11.

Trať do Vratislavic nad Nisou byla posledním úsekem s metrovým rozchodem v České republice. Poslední tramvaje na metrovém rozchodu vyslal Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou na trať 16. června. 

Od pondělí 17. června již začaly plánované práce na přerozchodování úseku na standardních 1435 mm. Současně s těmito pracemi bylo opraveno odvodnění opěrné zdi pod Novou Rudou, doplnění stacionárních mazníků kolejových oblouků, kompletně byly také podbity části tratě na pražcích a přebroušeny hlavy kolejnic včetně úseku Fügnerova – U Lomu.

Tramvajová trať přepraví ročně okolo milionu cestujících


Modernizace úseku do Vratislavic přišla bez DPH na zhruba 95 milionů korun. O minulém víkendu zde proběhla úspěšně a bez komplikací testovací jízda. Dopravní podnik bude dále v rekonstrukci pokračovat modernizací navazujícího úseku do Jablonce nad Nisou. Tento úsek přijde podle odhadů bez DPH na dalších 591 milionů. Snažili jsme se do toho promítnout současné ceny stavebních materiálů. Cena je tak navýšená zhruba o deset procent oproti původním odhadům. Kolik bude stavba stát doopravdy se těžko odhaduje, ceny se neustále mění,“ zmínil petr Žídek, předseda dozorčí rady DPMLJ.

„Od 8. listopadu bude uzavřena Tanvaldská ulice mezi Hedvábnou a Pivovarskou. ŘSD zde bude dělat nové povrchy a zároveň se bude opravovat povrch na tramvajovém přejezdu Nová Ruda,“ konstatoval k následným krokům provozně technický ředitel libereckého dopravního podniku Ludvík Lavička.

Tramvajová trať mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou je nejdelší meziměstská trať v Česku. Přepraví ročně okolo milionu cestujících.

 

Autor: Bc. Filip Červinka (zdroj DPMLJ a.s)

zpět na články

inzerce

nahoru