Otevřít menu
Doprava dnes
-

U Jihlavy začnou ve čtvrtek dvouleté opravy přivaděče k D1, omezí průjezdnost

U Jihlavy začnou ve čtvrtek dvouleté opravy silničního přivaděče k dálnici D1, které budou stát 338 milionů korun bez daně. V obou jízdních pásech silnice číslo 38 bude do konce června zavřený levý pruh. Auta budou projíždět jedním pruhem, jejich rychlost bude omezená na 60 kilometrů v hodině. Vyplývá to z dnešní zprávy Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

9:59 / 8. března 2022
U Jihlavy začnou ve čtvrtek dvouleté opravy přivaděče k D1, omezí průjezdnosti

Foto: mdcr.cz

Dálniční přivaděč je nejvytíženějším úsekem silnic první třídy na Vysočině, podle posledního sčítání dopravy po něm za 24 hodin projede 27.500 vozidel. Trasu měřící 5,6 kilometru ve směru z Jihlavy k nájezdu na D1 a na Havlíčkův Brod bude pro ŘSD opravovat firma Strabag. "Svým rozsahem i náklady se jedná o největší opravu na silnicích prvních tříd, kterou v letošním roce v Kraji Vysočina zahájíme," uvedlo Ředitelství silnic a dálnic ve zprávě.

Před opravami vozovky přivaděče budou dělníci pracovat v jeho středovém dělicím pásu. Do konce tohoto týdne budou prověřovat stav kanalizace, uzavírat kvůli tomu budou stovky metrů levého jízdního pruhu. Následovat budou zemní práce kvůli přeložce kabelů.

Na stejné silnici I/38 bude od 19. dubna kvůli opravám zavřený tunel, který je na obchvatu Jihlavy. Auta by měla jezdit dva měsíce po objízdných trasách, které byly stanovené i na základě požadavků města. Hlavní pro Jihlavu bylo podle mluvčího radnice Radovana Daňka to, aby se do města vůbec nedostala tranzitní kamionová doprava. Značení by ji mělo odklánět už v okolních městech, například v Humpolci, Havlíčkově Brodě, Pelhřimově a Velkém Meziříčí. "Také jsme požadovali, aby objízdná trasa pro osobní auta byla vedena v každém směru jinými ulicemi," uvedl.

Jihlavský tunel měří 310 metrů. Je součástí tahu, po němž auta objíždějí krajské město ve směru od Havlíčkova Brodu na Znojmo a Pelhřimov.

Publikoval: Bc. Filip Červinka (zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru