Otevřít menu
Doprava dnes
-

Off topic ze světa! Ukrajinští partyzáni vyhodili do povětří ruský obrněný vlak

Ukrajinští partyzáni dokázali v okupovaném Melitopolu na jihu země vyhodit do povětří ruský obrněný vlak. Uvedl to na svém webu list Ukrajinska pravda s odvoláním na místní média a štáb obrany Záporožské oblasti, kde se Melitopol nachází.

11:48 / 19. května 2022
Off topic ze světa! Ukrajinští partyzáni vyhodili do povětří ruský obrněný vlaki

Foto: Ukrajinští partyzáni prý vyhodili do povětří ve středu 18. května ruský obrněný vlak (Zdroj: echo24.cz).

Výše zmíněné tvrzení nebylo možné ověřit z nezávislých zdrojů. „Očití svědci v Melitopolu oznámili, že slyšeli hluk výbuchů a přestřelky u masokombinátu. Následně místní novináři potvrdili, že ukrajinští partyzáni vyhodili do povětří obrněný vlak,“ napsal deník.

Nálož pod vlakem, čítajícím deset vagonů, byla odpálena na dálku a explodovala ve chvíli, kdy soupravu přejížděl vagon s ruskými vojáky, tvrdí Ukrajinska pravda. Dodala, že šlo o vojáky z jednotek střídajících se na frontě. Výbuch poškodil koleje v obou směrech. Kromě obrněného vlaku útok zablokoval i následující vlak s pohonnými hmotami a mazivy.

Deník připomněl včerejší zprávu záporožských úřadů, podle kterých melitopolští partyzáni zlikvidovali skupinu vysoce postavených ruských velitelů, a dubnovou zprávu ukrajinského generálního štábu, podle které partyzáni v Melitopolu za tři týdny zabili asi 70 nepřátelských vojáků.

Melitopol je druhým největším městem Záporožské oblasti, před válkou měl asi 150.000 obyvatel.

Ukrajinský generální štáb se ve večerním hlášení o situaci na bojišti o akci melitopolských partyzánů nezmínil. Zdůraznil, že ukrajinské jednotky osvobodily severně od Charkova další vesnici, zatímco na východě země Rusové pokračují v útočných operacích, dosud ale neúspěšných. Na jižní frontě v Záporožské, Chersonské a Mykolajivské oblasti se podle štábu bojové operace nevedou, pokračuje ostřelování.

 

Publikoval: Mgr. Petr Dejnožka (Zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru