Otevřít menu
Doprava dnes
-

Unikátní akce přijde v sobotu v noci. V Uhersku se otočí most!

Čeká nás akce v ČR zcela unikátní a ojedinělá, technicky a technologicky velmi náročná. Otáčení první poloviny mostu v Uhersku proběhne v rámci stavby úseku dálnice D35 Ostrov – Časy. Slavnostní moment odstartuje v sobotu krátce před půlnocí a Doprava Dnes bude u toho!

19:15 / 12. dubna 2022
Unikátní akce přijde v sobotu v noci. V Uhersku se otočí most! i

Foto: pardubicky.denik.cz

Věc v České republice nevídaná. Ředitelství silnic a dálnic uskuteční v noci ze soboty na neděli velkolepou akci. Dojde totiž k otáčení první  poloviny mostu přes železniční stanici Uhersko.

Otáčení první poloviny mostu v Uhersku proběhne v rámci stavby úseku dálnice D35 Ostrov – Časy. Dálniční most Uhersko se buduje podél železniční trati po polovinách mimo provoz na trati. Samotné otočení jednoho vahadla potrvá přibližně 6 hodin, během kterých urazí 30 metrovou cestu. Otáčet se bude v úplných vlakových výlukách, na každé vahadlo počítá Ředitelství silnic a dálnic tři noci.

Nejdříve proběhnou přípravné práce, poté samotné otočení a v poslední fázi dojde k výškovému dorovnání konstrukce. Totožná akce se bude opakovat na začátku května s druhou částí mostu. Následně bude most nad koridorem stavebně spojen a pokračovat budou nezbytné práce jako pokládka živičných vrstev, montáž svodidel, dokončení odvodnění a vedení kabelovodů, vodorovné značení, montáž protihlukových stěn. Vše je naplánováno tak, aby byl most hotový a zprovozněný, stejně jako celý úsek D35 Ostrov – Časy, na závěr letošního roku.

Přítomnost běžného diváka je možná jedině na veřejných plochách mimo stavbu.

Autor: Mgr. Petr Dejnožka. 

zpět na články

inzerce

nahoru