Otevřít menu
Doprava dnes
-

Územní rozhodnutí pro další úsek k trati na letiště má Správa železnic v kapse

Správa železnic získala  územní rozhodnutí pro další úsek trati mezi stanicemi Praha-Ruzyně a Kladno. Jedná se o přestavbu více než 15 km dlouhého úseku. Náplní stavby bude zdvoukolejení a elektrizace trati. Tento projekt přinese zvýšení rychlosti jízdy vlaku na 140 km/h, plně bezbariérové stanice a zastávky a až 1100 nových parkovacích míst.

13:50 / 1. července 2022
Územní rozhodnutí pro další úsek k trati na letiště má Správa železnic v kapsei

Foto: Základní informace o modernizaci tratě Praha-Ruzyně a Kladno. Zdroj fotky: Správa železnic.

V rámci stavby dojde k vybudování části trati v nové stopě, rekonstrukci stávajícího železničního svršku a spodku a instalaci moderního zabezpečovacího zařízení ETCS

V rámci stavby dojde k vybudování části trati v nové stopě, rekonstrukci stávajícího železničního svršku a spodku a instalaci moderního zabezpečovacího zařízení ETCS s dálkovým řízením provozu. Díky zřízení nových odboček, které umožní vlakům přejíždět z jedné koleje na druhou, se zajistí vyšší kapacita trati. Železniční přejezdy na nejfrekventovanějších komunikacích se zruší a nahradí mimoúrovňovým křížením, zbývající část projde modernizací.

Kompletní přestavbou projde stanice Hostivice, která získá dvě ostrovní nástupiště a dva podchody. Stanice Jeneč v nové poloze bude mít plně bezbariérová nástupiště přístupná z vybudovaného podchodu. Dnešní stanice Unhošť se zruší a nahradí ji zastávka Malé Přítočno na postavené přeložce trati. Vybudují se také zastávky Hostivice-Jeneček a Pletený Újezd, které výrazně zvýší dostupnost železniční dopravy obyvatelům přilehlých lokalit. Kompletní rekonstrukcí projde zastávka Pavlov.

Součástí vybraných železničních stanic bude výstavba parkovišť typu P+R. Vybudují se v Hostivici (461 míst), v Jenči (256 míst) a Malém Přítočnu (384 míst) Dohromady půjde o téměř 1100 parkovacích míst. Ve stanici Hostivice nově vznikne parkovací dům P+R, který projektuje a financuje Středočeský kraj.

Publikoval: Dagmar Lánská (Zdroj: Správa železnic)

 

zpět na články

inzerce

nahoru