Otevřít menu
Doprava dnes
-

V DPO nově dokáží ověřit identitu a nárok na slevu pro cestující online

Nárok na zlevněné jízdné si cestující Dopravního podniku Ostrava (DPO) mohou nově vyřídit kompletně ve svém mobilním telefonu, počítači nebo tabletu. Ověřit identitu a nárok na slevu na jízdném dokáže systém e-shopu DPO on-line prostřednictvím nové funkce „vzdáleného ověření“, aniž by zákazník musel osobně navštívit jednu z prodejen.

15:12 / 1. května 2022
V DPO nově dokáží ověřit identitu a nárok na slevu pro cestující onlinei

Foto: www.sdp-cr.cz

DPO chce touto novinkou omezit sezónní fronty na prodejnách, které tvoří převážně zákazníci s potřebou ověření nároku na slevu.

Funkce „vzdálené ověření“ potěší zejména rodiče dětí do 15 let, studenty do 18 let a seniory nad 65 let věku. Ti mohou v rámci svého účtu na e-shopu DPO nechat ověřit příslušný doklad (OP, pas, rodný list), tedy splnit podmínku pro uznání nároku na slevu, elektronicky. Stačí k tomu pouze nahrát fotografii dokladu. K ověření údajů pak dojde zpravidla do druhého pracovního dne.

Díky funkci „vzdálené ověření“ si mohou rodiče dětí do 15 let, studenti do 18 let a senioři nad 65 let věku v rámci svého účtu na e-shopu DPO nechat ověřit příslušný doklad (OP, pas, rodný list), tedy splnit podmínku pro uznání nároku na slevu, elektronicky. Stačí pouze nahrát fotografii dokladu. K ověření údajů dojde obvykle do druhého pracovního dne.

„Vážíme si času našich cestujících, a proto jsme několik měsíců věnovali vývoji  novinky, která by měla právě našim zákazníkům čas strávený v prodejnách ušetřit. V rámci přípravy bylo nutné sladit funkčnost s KODISem, přičemž se zkoušely i jiné inovativní prvky vzdáleného ověření identity. Jsme rádi, že zkušební provoz přinesl pozitivní výsledky, a že můžeme nabídnout našim cestujícím další možnost řešení pro získání slev,“ sdělil Daniel Morys, předseda představenstva a generální ředitel DPO.

Studentům přináší e-shop DPO i další zjednodušení. Studující ve věku 18–26 let mohou na svém profilu nově vyplnit i číslo svého průkazu ISIC. Navíc, jsou-li studenty Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava nemusí už každý rok dokládat potvrzení o studiu. Ověření studenta proběhne vzdáleně. DPO spolupracuje s Kodisem na tom, aby stejnou možnost měli rovněž studenti Ostravské univerzity.

Publikovala: Dagmar Lánská (zdroj: www.sdp-cr.cz)

zpět na články

inzerce

nahoru