Otevřít menu
Doprava dnes
-

V Malajsii vyroste nové mezinárodní letiště včetně námořní a pozemní dopravy

V malajsijském státě Pahang má být do roku 2026 otevřeno zcela nové mezinárodní letiště. Letištní komplex se bude rozkládat na ploše o rozloze 5 042 hektarů.

17:39 / 17. ledna 2022
V Malajsii vyroste nové mezinárodní letiště včetně námořní a pozemní dopravyi

Foto: AJM (ajm.com.my)

Výstavba nového mezinárodního letiště se vyšplhá na 10,5 miliardy ringitů (zhruba 55 miliard korun českých). Stávající vnitrostátní letiště Sultan Haji Ahmad Shah Airport bude přesunuto na nové místo do města Gebeng na východním pobřeží, asi tři hodiny jízdy od hlavního města Malajsie Kuala Lumpur. 

Nové letiště bude sloužit jako dopravní integrovaný hub včetně námořní a pozemní dopravy. Tento projekt bude v režii státní firmy Pahang Corporation, která vytvoří kolem 50 tisíc pracovních příležitostí v různých sektorech.

Přiláká projekt firmy se zaměřením na letecký průmysl?


Stát Pahang se zároveň hodlá zaměřit na rozvoj leteckého průmyslu. Těžiště aktivit ve městě Gebeng bude především v oblasti MRO (údržby, opravy, renovace). Město bude mít navíc průmyslový areál, který se zaměří mimo jiné také na stavbu letadel a jejich součástí. Stát Pahang by tímto projektem rád přilákal mezinárodní firmy především se zaměřením právě na letecký průmysl.

S plánovanou výstavbou mezinárodního letiště, ale také s rozvojem sektoru civilního letectví v Malajsii bude stoupat poptávka po technologiích a službách, letištních radarech a vybavení, zabezpečení vzdušného prostoru. Příležitosti se naskýtají i v segmentu cvičných letadel a bezpilotních leteckých prostředků.

 

Autor: Bc. Filip Červinka (zdroj: kurzy.cz)

zpět na články

inzerce

nahoru