Otevřít menu
Doprava dnes
-

V pondělí začne v Liberci rekonstrukce mostů. Dají se čekat kolony

Řidiče v Liberci čeká náročné období. V pondělí začne dlouho připravovaná rekonstrukce dvou mostů na průtahu Libercem, tedy nejzatíženějšího silničního úseku v Libereckém kraji. Denně tudy projede podle posledního sčítání více než 51.000 automobilů. Doprava na úseku dlouhém zhruba 1,5 kilometru bude od pondělí svedena na polovinu vozovky. Ve špičkách se tak v obou směrech dají čekat dlouhé kolony.

15:48 / 13. března 2022
V pondělí začne v Liberci rekonstrukce mostů. Dají se čekat kolonyi

Foto: Deník/Freiwilligová Blanka

"Během stavby bude veškerá doprava svedena na jeden jízdní pás ve směru na Turnov, a to v režimu 2 + 1 (dva pruhy ve směru na Turnov). Provoz na stávajícím levém jízdním pásu silnice I/35 bude po celou dobu výstavby vyloučen mezi exity 23 a 21," řekla ČTK Dana Zikešová, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Podle mluvčí přijde rekonstrukce na 377 milionů korun včetně DPH. Stavba by měla skončit do října příštího roku. Krajský úřad zatím dopravní omezení na průtahu povolil do konce dubna 2023.

"Jde o rozsáhlou stavební akci, kterou je nezbytné provést. Mosty jsou po půl století intenzivního provozu ve špatném stavu. Chci apelovat na všechny řidiče, aby se obrnili trpělivostí a vytrvali. Výsledek bude stát za to a opravený průtah bude odpovídat dopravním požadavkům současné doby," sdělil hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj). Mosty čeká demolice a nahradí je nové. Zásadní proměnou projde i nájezdová rampa od Jablonce. Ta má nyní malý poloměr oblouku a dochází tam často k nehodám.

Motoristé nebudou moci ze směru od Turnova odbočit na I/14 na Jablonec. Nebude ani možné najet ze silnice I/14 od Jablonce na průtah směrem na Děčín. Kvůli stavbě bude uzavřen i sjezd z I/14 směrem k liberecké Home Credit Areně. Průjezdný zůstane nájezd z I/14 směrem na Turnov a také sjezd ve směru od Děčína na Jablonec.

Objízdné trasy jsou připravené. Řidiči jedoucí od Jablonce na Děčín musí opustit silnici číslo I/14 už v Zeleném Údolí. Odtud vede objížďka po Vratislavické ulici, přes Poštovní náměstí a po ulici Dr. Milady Horákové ke světelné křižovatce s Čechovou ulicí a dál po Šumavské, zde se napojí na průtah. Nákladní automobily nad 3,5 tuny po ulici Dr. Milady Horákové neprojedou. Pro ně povede objízdná trasa z Poštovního náměstí po Hodkovické ulici k Makru.

Účastníci silničního provozu, kteří pojedou ve směru od Turnova na Jablonec, musí využít sjezd u Makra nebo sjezd ke kruhovému objezdu v ulici České mládeže. Objízdná trasa vede v obou případech po Hodkovické ulici, přes Poštovní náměstí, dál po Vratislavické ulici až do Zeleného Údolí. Tady se napojí na I/14 na Jablonec. Rekonstrukce prvního z mostů si vyžádá také částečné uzavření ulic Doubská, Mostecká a Otavská vedoucích přímo pod ním. Uzavřené budou minimálně po dobu demolice mostu.

Publikovala: Dagmar Lánská (zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru