Otevřít menu
Doprava dnes
-

V srpnu by měla začít rekonstrukce vlakového nádraží v Rožnově pod Radhoštěm

Vlakové nádraží v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku čeká rekonstrukce. Nové podoby se dočká nejen nádražní budova, ale také kolejiště, sdělila včera v tiskové zprávě mluvčí rožnovské radnice Petra Graclíková. Předpokládané náklady jsou podle Správy železnic, která již vyhlásila výběrové řízení na zhotovitele rekonstrukce stanice, 236 milionů korun.

16:00 / 17. května 2022
 V srpnu by měla začít rekonstrukce vlakového nádraží v Rožnově pod Radhoštěmi

Foto: Eva Lukášová

Stavební práce by měly začít letos v srpnu a potrvají do května příštího roku

"Stavba bude zahrnovat nejen rekonstrukci stanice, ale částečně i navazujícího traťového úseku. V Rožnově vzniknou dvě nová nástupiště s nástupní hranou ve výšce 550 milimetrů nad kolejí pro komfortní nástup do moderních nízkopodlažních souprav. Přístup k vlakům bude po přechodu propojeném chodníkem s oběma nástupišti," uvedl za Správu železnic ředitel Stavební správy východ Miroslav Bocák.

Nádražní budovu čeká přestavba, změní se vnitřní dispozice. Zvýší se kapacita čekárny, vybudují se prostory pro odbavení cestujících a nové hygienické zařízení pro veřejnost. Do budovy, na veřejné toalety i na nástupiště bude bezbariérový přístup. Na nádraží bude nový mobiliář, vznikne nový přístupový chodník od konce Zemědělské ulice i parkoviště pro celodenní i krátkodobé parkování.

Při rekonstrukci nádražní budovy bude zajištěno fungování pokladny, čekárny a WC pro cestující v mobilních buňkách. Na nezbytnou dobu bude zřízeno provizorní nástupiště, zavedení náhradní autobusové dopravy se předpokládá v říjnu a listopadu.

"Za město můžu říct, že jsme opravdu velmi rádi, že se tato investiční akce bude konat již v letošním roce a naši občané se po mnoha letech dočkají důstojného prostředí na vlakovém nádraží. Nový kabát nádražní budově jistě prospěje a věřím, že bezbariérové nástupiště bude přínosem pro všechny," uvedla místostarostka města Kristýna Kosová (Zdravý Rožnov).

Publikoval: Bc. Karel Geba (Zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru