Otevřít menu
Doprava dnes
-

V září bude dokončena oprava silnice na Podstrání u Sokolova za 190 milionů korun

Rekonstrukce silnice od lomu Vítkov na Podstrání u Sokolova jde podle plánu. Letošní největší dopravní investice Karlovarského kraje vyjde na 190 milionů korun. Stavba, která má zlepšit kvalitu i bezpečnost silnice, bude dokončená v září, informoval o tom ředitel Krajské správy a údržby silnic Karlovarského kraje Jiří Šlachta.

21:01 / 30. května 2022
 V září bude dokončena oprava silnice na Podstrání u Sokolova za 190 milionů korun i

Foto: Roman Cichocki

Stavební práce na silnici, která je jednou z tras ze Sokolova do Mariánských Lázních či do Bečova nad Teplou a dále na Plzeň, začala loni na jaře. Krajská silnice druhé třídy byla ve velmi špatném stavu. Opravuje se úsek v délce 4,5 kilometru, součástí prací je i stabilizace svahu.

Investici silničáři rozdělili do několika etap tak, aby se ji nemuseli zcela uzavřít. Pracují za provozu, dopravu tam řídí semafor střídavě v jednom jízdním pruhu. Silnice navíc vede chráněným územím Slavkovského lesa, proto stavební firma musela práce přizpůsobit. Například v Lobezském potoku, který lemuje silnici, žije chráněná mřenka, v okolí jsou i chráněné druhy rostlin.

Na nákladnou investici získal kraj peníze ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Celkem bude stát 190 milionů korun, loni se proinvestovalo 98 milionů korun.

Krajská správa a údržba silnic Karlovarského kraje počítala letos s opravami silnic druhé a třetí třídy v kraji zhruba za 600 milionů korun. Kromě dokončení rekonstrukce silnice na Podstrání je v plánu také oprava křižovatky v Děpoltovicích nebo oprava mostu v Mírové. Podle Šlachty je ale možné, že se objem investic vzhledem k rostoucím cenám zakázek bude mírně upravovat.

Mezi opravy, které silničáři zajišťují, jsou zajištění silničního tělesa pomocí opěrných zdí, zesílení kostrukce vozovky a rozšíření silnice, jež bude mít nový asfaltový kryt. Součástí akce je i rekonstrukce mostu přes Lobezský potok.

Publikoval: Karel Geba (Zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru