Otevřít menu
Doprava dnes
-

Vánoční tramvaje rozsvítily Brno! Dva vozy brázdí ulice od 26. listopadu

Kromě vánočního stromu se v Brně tradičně rozsvítily i Vánoční a PFková tramvaj. Oba vozy se do města poprvé vydaly už v pátek 26. listopadu 2021. 

8:43 / 30. listopadu 2021
Vánoční tramvaje rozsvítily Brno! Dva vozy brázdí ulice od 26. listopadui

Foto: DPMB

Vánoční retro tramvaj jezdí na okruhu centrem, PFková se objevila na běžných linkách. „Vánoční tramvaj měla s cestujícími poprvé vyjet až v sobotu 27. listopadu, rozhodli jsme se ale Brňanům udělat radost a do provozu ji vypustíme už o den dříve, tedy v pátek odpoledne. Poprvé vyjela z Náměstí Svobody v 17 hodin,“ sdělil generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Loňská trasa historickým centrem se dopravnímu podniku osvědčila, proto u ní zůstane i v letošním roce. „Tramvaj bude kroužit v 30minutovém intervalu na trase Česká – Náměstí Svobody – Hlavní nádraží – Nové sady – Šilingrovo náměstí – Česká – Náměstí Svobody – Hlavní nádraží – Malinovského náměstí – Česká,“ dodal Havránek

Vánoční retro tramvaj typu T3 zdobí 15 světelných rámů, na kterých střídavě blikají vánočními motivy. Rámy se sněhuláky, sněhovými vločkami nebo vánočními stromky pracovníci vozovny Medlánky na vůz instalovali a zapojovali 10 dní. Zvláštní vánoční linka bude v provozu až do 23. prosince v pracovní dny od 16 do 21 hodin, o víkendech od 11 do 21 hodin. Na lince se platí běžné jízdné. 

Do ulic vyjede i tzv. PFková tramvaj typu Anitra (ev.č. 1812), která se chlubí novým vánočním polepem s novoročním přáním, a i ji zdobí světelné dekorace. Nejčastěji sveze cestující na linkách 2,3, 4, 5 nebo 9. Vánoční retro T3 vyjede letos pošesté, PFková počtvrté. 

 

Autor: Jakub Cimburek (Zdroj: TZ DPMB)

zpět na články

inzerce

nahoru