Otevřít menu
Doprava dnes
-

Ve Šternberku bude příští týden zahájena oprava mostu na silničním tahu

Stavbaři v pondělí zahájí plánovanou opravu mostu na hlavním silničním tahu I/46 po Jívavské ulici ve Šternberku na Olomoucku. Bude stát zhruba 47 milionů korun a skončit má v říjnu. Rekonstrukce si vyžádá částečnou uzavírku ulice. "Zaveden bude kyvadlový režim obousměrné dopravy," sdělil dnes Miroslav Mazal z olomoucké pobočky Ředitelství silnic a dálnic.

13:00 / 23. března 2022
 Ve Šternberku bude příští týden zahájena oprava mostu na silničním tahui

Foto: ŘSD

Obnovíme a postavíme chodníky, zároveň počítáme s obnovením zeleně

"Most u koupaliště stojí od roku 1978. Z důvodu denní zátěže osobní i nákladní dopravou bylo rozhodnuto řešit rekonstrukci demolicí a unikátní novostavbou. Nový most je navržen jako přesypaná konstrukce, nosné prvky vytvoří uzavřený ocelový rám elipsovitého průřezu o délce zhruba 81 metrů," uvedl Mazal.

Součástí projektu je nová nábřežní zeď, upraveno bude koryto Sprchového potoka i silnice I/46 včetně parkovacích zálivů a středových ostrůvků. "Obnovíme a postavíme chodníky, zároveň počítáme s obnovením zeleně i sjezdů na blízké pozemky," dodal Mazal. Střídavý provoz v době rekonstrukce mostu zajistí semafory. "Vzhledem k intenzitě dopravy od Šternberka na Opavu a zpět očekáváme vznik kolon. V zájmu všech zúčastněných stran bude opravu urychlit, ačkoliv stavbaře nečeká lehký projekt," podotkl Mazal.

Rekonstrukce si vyžádá částečnou uzavírku této ulice. Stavební firma Strabag původně plánovala obousměrnou objížďku, což by podle ní zkrátilo dobu opravy mostu o dva měsíce a méně ovlivnilo dopravu ve městě. S původním návrhem uzavírky a objízdné trasy ale nesouhlasila radnice. Obousměrná objížďka by vedla v těsné blízkosti základní školy, koupaliště a po opravené silnici tvořící závodní trať Ecce Homo, kterou může hustý provoz těžkých nákladních automobilů poškodit.

Publikoval: Bc. Karel Geba (Zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru