Otevřít menu
Doprava dnes
-

Velikonoce si vyžádaly mnoho dopravních nehod! Ve čtyřech případech přišli lidé o život

Při dopravních nehodách o prodlouženém velikonočním víkendu přišli letos v Česku o život čtyři lidé - dva řidiči osobních automobilů, jeden spolujezdec a jeden motocyklista. Jeden člověk zemřel v pátek, další v neděli, dvě smrtelné nehody se staly v pondělí 18.4.

11:33 / 19. dubna 2022
Velikonoce si vyžádaly mnoho dopravních nehod! Ve čtyřech případech přišli lidé o životi

Foto: Fotografie z nehody na Karlovarsku (karlovarsko.cz).

Loni bylo obětí od Velkého pátku do Velikonočního pondělí pět. Vyplývá to z údajů, které dnes ráno poskytl ČTK ředitel dopravní policie Jiří Zlý. Dopravní policisté zaznamenali během čtyř volných dnů přes 700 nehod. Loni jich bylo o zhruba 200 méně, tehdy ale byl kvůli pandemii koronaviru významně omezený volný pohyb lidí.

První úmrtí při nehodě zaznamenali policisté o letošních Velikonocích v pátek večer na Strakonicku. Sedmačtyřicetiletý řidič osobního auta tam zřejmě v důsledku vysoké rychlosti vyjel ze silnice na pole, kde se auto přetočilo a skončilo na střeše. Cizinec při nehodě vypadl z vozu ven a na místě zemřel. Druhou obětí prodlouženého víkendu se v neděli odpoledne stal motocyklista. Muž nezvládl průjezd zatáčkou u Rabyně na Benešovsku a narazil do svodidel.

Škody při nehodách přesáhly 42 milionů korun


Dvě tragické nehody evidují policisté v pondělí - u Citonic na Znojemsku řidič osobního automobilu nepřizpůsobil rychlost při průjezdu zatáčkou, vjel do protisměru, kde se střetl s dalšími dvěma automobily. Kolizi nepřežil spolujezdec pravděpodobného viníka. Zemřel i řidič osobního vozu v okrese Pardubice, který po vyjetí ze zatáčky dostal smyk, vyjel mimo vozovku, kde narazil do oplocení a stromů.

Kromě nehod se smrtelnými následky se o letošních svátcích stalo i několik havárií s vyšším počtem zraněných. V neděli se tři lidé zranili při střetu dvou osobních vozidel v Příboře na Novojičínsku a čtyři vážná zranění si vyžádala nehoda dvou aut na dálnici D6 na Lounsku. Celkem se při velikonočních nehodách zranilo 167 lidí a vznikla škoda přesahující 42 milionů korun.

 

Publikoval: Mgr. Petr Dejnožka (Zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru