Otevřít menu
Doprava dnes
-

Vláda změnila složení správní rady Správy železnic

Během svého včerejšího zasedání projednala a schválila vláda České republiky odvolání a jmenování členů správní rady státní organizace Správa železnic. Návrh k projednání předložil ministr dopravy Martin Kupka.

10:00 / 30. června 2022
Vláda změnila složení správní rady Správy železnic i

Foto: www.spravazeleznic.cz

Možnost působit ve správní radě Správy železnic je pro mne další výzvou, říká odhodlaně Martin Červíček

Tiskové oddělení Ministerstva dopravy ČR pro Dopravadnes.cz potvrdilo změny ve správní radě Správy železnic. Z vyjádření mluvčího Františka Jemelky vyplývá: Ke dni  30. června 2022 vláda odvolává z funkce člena správní rady Správy železnic: Doc. Ing. Pavla Hrubeše, Ph.D., Jaroslava Foldynu, Doc. Ing. Ivana Drahotského, Ph.D., Ing. Dana Ťoka a Ing. Víta Janoše, Ph.D.; s účinností od 1. července 2022 vláda jmenuje členem správní rady Správy železnic: Mgr. Martina Červíčka, Ing. Jana Ličku a Davida Čermáka; k 1. červenci 2022 vláda ustanovuje Ing. Martina Červíčka do funkce předsedy správní rady Správy železnic.

„Možnost působit ve správní radě Správy železnic je pro mne další výzvou, jak svoje zkušenosti z oblasti dopravy, jež jsem načerpal v posledních šesti letech jako gestor této oblasti nebo jako hejtman Královehradeckého kraje, dále zúročit,“ uvedl pro dopravadnes.cz Martin Červíček.

Nový předseda také nastínil plány, které by chtěl v rámci svého působení v radě uskutečnit „Rád bych v nové pozici využil detailní znalosti regionální problematiky i situace pro správné nastavení systémových řešení, která bude možné aplikovat v rámci zajištění dalšího rozvoje železniční infrastruktury a poskytovaných služeb, jež jsou pro objednatele dálkové a regionální dopravy prioritní.  Například zvýšení propustnosti elektrizace klíčových železničních tratí, zlepšení komfortu a zázemí pro cestující i dopravce v železničních stanicích, zvýšení cestovní rychlosti a provozuschopnosti na tratích, poskytování informací o mimořádnostech a výlukách v železniční síti bez ohledu na dopravce, větší koordinace při plánování výluk, prioritizace důležitých investičních záměrů atd. Neméně důležitá je pro mne bude komunikace s provozovateli osobní a nákladní dopravy o jejich pohledech na priority rozvoje železniční dopravy, na němž bych se ve spolupráci s ministrem dopravy také rád podílel.“

Ve správní radě dál zůstává Ladislav Němec z Ministerstva dopravy a poslanec Martin Kolovratník

Ve správní radě dál zůstává Ladislav Němec z Ministerstva dopravy ČR a poslanec Martin Kolovratník (ANO), jenž byl jako stínový ministr dopravy nominován hnutím ANO poté, co současný ministr dopravy Martin Kupka nabídl jedno místo ve správní radě sněmovní opozici. Martin Kolovratník inicioval v březnu 2013 zahájení projektu výstavby vysokorychlostních tratí v ČR.

Radu tvoří sedm členů, které jmenuje a odvolává vláda na návrh ministra dopravy. Činnost potom řídí její předseda, jehož ustanovuje vláda z jmenovaných členů. Hlavní úkol správní rady Správy železnic spočívá v dohledu nad hospodařením této státní organizace.

Autor: redakce DopravaDnes.cz

zpět na články

inzerce

nahoru